Options d'inscription

Мета курсу розкриття основних проблем сучасного мовознавства, ознайомлення студентів з основними поняттями про мову, її рівнів, структурою та функціонуванням, підготування студентів до сприймання курсів з теорії конкретної іноземної мови. В курсі використовуються досягнення вітчизняного і зарубіжного, зокрема німецького мовознавства, викладені в монографіях, періодичних виданнях та дисертаціях.

Теоретичні знання, які студенти отримують у межах цього курсу є невід’ємною складовою частиною знань філолога-бакалавра, що відповідає освітньо-кваліфікаційними вимогами до випускників вузу.


Завданням лекцій є ознайомлення студентів з сучасним станом природньої мови, з основними поняттями мовознавства.

Лекції направлені не тільки на розширення теоретичної інформації, а головним чином на розвиток аналітичного мислення у студентів, на вміння дійти самостійних висновків і узагальнень фактичного матеріалу.

На лекціях розглядаються найскладніші проблемні питання з мовознавства; ряд розділів вивчаються самостійно з використанням рекомендованої літератури.

Курс «Вступ до мовознавства» тісно пов'язаний, в першу чергу, з внутрішньолінгвістичними дисциплінами, а саме з стилістикою, історією німецької мови, лексикологією, фонетикою, оскільки вивчення всіх основних проблем курсу спираються на аналіз взаємозв'язку лексичного і граматичного значень, впливу діахронічного аспекту на становлення норм мови, впливу мовленнєвих регістрів на функціонування граматичних форм тощо. Крім того, даний курс рідниться з такими сучасними напрямками сучасної лінгвістичної думки, як когнітивна лінгвістика, культурологія, текстологія та дискурсологія, прагмалінгвістика, психолінгвістика.

Кредити: 3
Les visiteurs anonymes ne peuvent pas accéder à ce cours. Veuillez vous connecter.