Структура курсу
Сайт: | Система електронного забезпечення навчання ЗНУ |
Курс: | Соціологічний аналіз даних у диджиталізованому суспільстві (Кудінов Ігор Олексійович) |
Книга: | Структура курсу |
Надруковано: | Гість-користувач |
Дата: | Saturday 23 November 2024 04:46 AM |
Опис
"Аналіз категоріальних даних"
1. модуль. Методологія аналізу категоріальних даних
Тема 1. Загальне розуміння сутності категоріальних даних
Дані. Соціологічні дані. Класифікація соціологічних даних. Шкали вимірювання даних. Шкала порядку. Шкала інтервалів. Номінальна шкала. Точкові множини. Загальні властивості множин. Підмножини. Простір. Операції над множинами. Послідовність множин. Монотонні послідовності. Адитивні класи множин. Лінійні точкові множини. Борелевські множини. Точкові множини у просторі. Інтервали. Підпростори. Добудок просторів.
Тема 2. Таблиці 2х2
Зв'язок в таблицях 2х2. Міри зв'язків. Стандартні помилки коефіцієнтів. Частковий зв'язок. Вірогіднісна інтерпретація міри зв'язку. Асимптотичні критерії незалежності в таблицях 2х2. Точний критерій незалежності: моделі для таблиці 2х2. Оптимальний критерій для таблиць 2х2. Стандартні помилки коефіцієнтів та Хі-квадрат. Впорядковані таблиці: рангові міри зв'язку. Аналіз таблиць за допомогою найменших квадратів. Таблиці 2хс: біномінальний критерій однорідності. Пуасонівський критерій однорідності. Таблиці з декількома входами.
Тема 3. Факторний аналіз: статистичні методи і практичні питання
Методи виділення початкових факторів. Методи обертання. Проблема визначення кількості факторів. Конфірматорний факторний аналіз. Факторне шкалювання.
Тема 4. Дискримінантний аналіз
Базові поняття дискримінантного аналізу. Методи вивчення алгоритмів дискримінантного аналізу. Отримання канонічних дискримінантних функцій. Інтерпретація канонічних дискримінантних функцій. Процедури класифікації. Послідовний відбір змінних.
Тема 5. Кластерний аналіз
Мірі похідності. Огляд методів кластерного аналізу. Методи перевірки обґрунтованості рішень. Особливості проведення кластерного аналізу засобами спеціалізованого програмного забезпечення.
Тема 6. Точкові множини
Загальні властивості множин. Підмножини. Простір. Операції над множинами. Послідовність множин. Монотонні послідовності. Адитивні класи множин. Лінійні точкові множини. Борелевські множини. Точкові множини у просторі. Інтервали. Підпростори. Добуток просторів. Класифікація та зниження розмірності. Сутність та типологізація задач. Сутність задач класифікації і зниження розмірності та деякі базові ідеї багатомірного статистичного аналізу.
2. модуль. Інструменти, алгоритми та методики аналізу категоріальних даних
Тема 1. SPSS як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу SPSS. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу SPSS. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі SPSS. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі SPSS в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритми аналізу категоріальних даних в програмному комплексі SPSS. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі SPSS.
Тема 2. SAS System як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу SAS System. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу SAS System. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі SAS System. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі SAS System в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритмианалізукатегоріальнихданих в програмному комплексі SAS System. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі SAS System.
Тема 3. NodeXL як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу NodeXL. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу NodeXL. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі NodeXL. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі NodeXL в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритми аналізу категоріальних даних в програмному комплексі NodeXL. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі NodeXL.
Тема 4. MAXQDA як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу MAXQDA. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу MAXQDA. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі MAXQDA. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі MAXQDA в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритми аналізу категоріальних даних в програмному комплексі MAXQDA. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі MAXQDA.
Тема 5. Atlas.ti як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу Atlas.ti. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу Atlas.ti. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі Atlas.ti. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі Atlas.ti в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритми аналізу категоріальних даних в програмному комплексі Atlas.ti. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі Atlas.ti.
Тема 6. MapInfo як інструмент аналізу категоріальних даних
Загальна характеристика програмного комплексу MapInfo. Особливості встановлення та налаштування програмного комплексу MapInfo. Вимоги до первинної соціологічної інформації, попередня підготовка даних. Введення та редагування даних в програмному комплексі MapInfo. Стандартні процедури аналізу даних в програмному комплексі MapInfo в контексті дослідження категоріальних даних. Спеціалізовані процедури та алгоритми аналізу категоріальних даних в програмному комплексі MapInfo. Візуалізація та інтерпретація результатів аналізу категоріальних даних в програмному комплексі MapInfo.