РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЛОГІСТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ДЕРЖАВИ на 2022 -2023 навчальний рік

1. Опис навчальної дисципліни

Найменування показників

Галузь знань,

напрям підготовки,

 рівень вищої освіти

Характеристика навчальної дисципліни

денна форма навчання

заочна форма навчання

Кількість кредитів – 4

Галузь знань

28  «Публічне управління та адміністрування»

 

Вибіркова

 

Цикл загально-економічної підготовки

Розділів – 2

Спеціальність

281 «Публічне управління та адміністрування»

Рік підготовки:

Загальна кількість годин – 120

 2

2 -й

Лекції

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних – 3,0

самостійної роботи студента –  5,57

 

14 год.

6 год.

Практичні

Освітньо-професійна програма

Публічне управління та адміністрування

 

28 год.

12 год.

Рівень вищої освіти: бакалаврський

Самостійна робота

78 год.

102 год.

Вид підсумкового контролю:

екзамен

2. Мета та завдання навчальної дисципліни

Метою викладання навчальної дисципліни «Логістична  інфраструктура держави» є формування комплексу теоретичних знань зі сфери логістичного управління державними закупівлями та вмінь з забезпечення функціонування логістичної інфраструктури як на рівні держави в цілому, так і на рівні окремих її територій та господарюючих суб’єктів, зокрема, а також техніко-економічних характеристик окремих систем, що є елементами логістичної інфраструктури.

Основними завданнями викладання дисципліни «Логістична  інфраструктура держави» є:

ü  формування у студентів теоретичної бази щодо функціонування об’єктів логістичної інфраструктури та систем, що забезпечують її функціонування;

ü  визначення основних параметрів об’єктів логістичної інфраструктури та ефективність їх використання;

ü  розкриття впливу  функціонування логістичної інфраструктури на результативність управління держави в цілому, так і на рівні окремих її територій та господарюючих суб’єктів, зокрема.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:

·              засвоїти

ü  сутність і зміст поняття логістична інфраструктура, принципи її проектування, організації та визначення стратегії розвитку;

ü  основні складові елементи та системи логістичної інфраструктури держави, фактори впливу на розміщення об'єктів логістичної інфраструктури на логістичному полігоні;

ü  методи обґрунтування логістичної інфраструктури та оцінювання ефективності її функціонування;

ü  використання сучасних інформаційних технологій при обґрунтуванні проектування, організації та використанні логістичної інфраструктури.

·              вміти :

ü  визначати місце розташування логістичного об'єкта в межах зазначеного логістичного полігону;

ü  використовувати алгоритм вибору місця розташування об'єктів логістичної інфраструктури та її зв’язків з іншими об’єктами;

ü  визначати вплив складових елементів та систем логістичної інфраструктури на розвиток як окремих господарюючих суб’єктів та територій, так і держави в цілому.

Згідно з вимогами освітньо-професійної  програми студенти повинні досягти таких компетентносте й:

ü  засвоєння нових знань, володіння сучасними інформаційними технологіями;

ü  здатність до ідентифікації та класифікації об’єктів публічного управління та визначення чинників в пливу на його результати і наслідки;

ü  певні дослідницькі навички.

Міждисциплінарні зв’язки.

Дисципліна «Логістична  інфраструктура держави» безпосередньо пов'язана з дисциплінами, що спрямовані на розбудову та вдосконалення державного управління та місцевого самоврядування, такими як «Регіонально-адміністративний менеджмент», «Планування розвитку територій»

3. Програма навчальної дисципліни

Розділ 1 Сутність логістичної  інфраструктури,  її складові та об’єкти

Тема 1. Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій.

Зміст. Сутність поняття «інфраструктура» та зміст проблем, що вирішуються за допомогою логістики. Визначення логістичної інфраструктури та її місця в системі ринкових взаємовідносин. Зв'язок логістичної інфраструктури з економіко-правовою, фінансово-кредитною, торгівельно-посередницькою, зовнішньо - економічною та інформаційною системами держави. Об’єкти логістичної інфраструктури та складнощі взаємодії між ними. Світові тенденції розвитку логістичної інфраструктури.

Тема 2. Складові логістичної інфраструктури

Зміст. Сутність технічної складової  логістичної інфраструктури.  Елементи технічної складової логістичної інфраструктури на рівні організацій (підприємств, установ, закладів) та територій (регіонів, держав та їх об’єднань). Сутність організаційно - економічної складової  логістичної інфраструктури. Логістичні послуги та їх спектр. Логістичні центри, логістичні парки та логістичні мережі. Дистрибуційні розподільчі центри (мультимодальні термінали, хаби). Логістичні оператори (1PL - 5PL). Сутність технологічної складової логістичної інфраструктури. Контейнерне залізно дорожнє перевезення (COFC). Контррейлерне перевезення вантажів (TOFC). Роудрейлерне перевезення вантажів

Тема 3. Проектування та організація логістичної інфраструктури

Зміст. Роль логістичної інфраструктури в обслуговуванні бізнесових, регіональних та глобальних товарних і пасажирських потоків. Особливості логістичних інфраструктур організацій, регіонів, держав та їх об’єднань. Функціональний (економічний) підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури. Територіальний (регіональний) підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури. Галузевий підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури.

Тема 4. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

Зміст. Інформаційні системи для відстеження руху потоків товарно-матеріальних цінностей та пасажирів. Основні засоби збирання, зберігання та передачі інформації про місце знаходження вантажу. Сучасні засоби телекомунікації та зв’язку. Роль глобальних електронних мереж в обслуговуванні вантажного і пасажирського потоків. Моніторинг вантажопотоків у режимі реального часу.

Тема 5. Транспортна інфраструктура як об’єкт логістичної інфраструктури

Зміст. Функції транспортування. Роль транспорту в економіці організації, регіону, країни. Класифікація видів транспорту та їх роль в обслуговуванні товарних та пасажирських потоків. Транспортно-логістичні системи на макро- та мікро-рівнях. Світові тенденції розвитку транспортних систем.

Тема 6. Складська та маніпуляційна інфраструктура як об’єкти логістичної інфраструктури

Зміст. Функціональні особливості об’єктів складської інфраструктури на мікро-, та макрорівні; їх роль та місце у логістичній інфраструктурі. Інфраструктурні об’єкти складу. Складське обладнання: види, призначення. Характеристика та показники ефективності використання маніпуляційної інфраструктури - підйомно-транспортних засобів, підйомних механізмів, транспортерів, конвеєрів, ліфтів, навантажувачів, тощо.

Тама 7. Інфраструктура системи пакування та маркування як об’єкт логістичної інфраструктури

Зміст. Сутність тари та упаковки: класифікація, функції, логістичний зміст. Життєвий цикл  тари. Засоби ідентифікації товарів. Сутність маркування. Зміст та засоби пломбування тари.

Розділ 2 Транспортна складова логістичної  інфраструктури та логістичні об’єкти інших інфраструктур

Тема 8. Залізничний транспорт та його інфраструктура

Зміст. Характеристика матеріально-технічної бази залізничного транспорту. Мережа залізничних колій та пропускна спроможність залізниці. Залізничні станції, вокзали, сервісні центри: їх характеристика, пропускна здатність та ефективність використання. Рухомий склад, його класифікація та техніко-економічні характеристики Показники ефективності використання залізничних вагонів.

Тема 9. Автомобільний транспорт та його інфраструктура

Зміст. Характеристика матеріально-технічної бази автомобільного транспорту. Мережа автомобільних шляхів. Пропускна спроможність шляхів. Автотранспортні термінали, їх характеристика та ефективність використання. Автотранспортні засоби, їх класифікація та показники ефективності використання.

 

Тема 10 Водний транспорт та його інфраструктура

Зміст. Характеристика матеріально-технічної бази водного транспорту. Морські та річкові порти (вокзали), паромна транспортно-технологічна система: їх характеристика та ефективність використання. Показники ефективності використання водних транспортних засобів.

Тема 11. Повітряний  транспорт та його інфраструктура

Зміст. Характеристика матеріально-технічної бази повітряного транспорту. Повітряні шляхи, їх пропускна спроможність. Авіаційні термінали, їх характеристика та ефективність використання. Повітряні транспортні засоби, їх характеристики та показники ефективності використання.

Тема 12. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура

Зміст. Характеристика матеріально-технічної бази трубопровідного транспорту. Мережа трубопровідних шляхів, їх пропускна спроможність. Показники ефективності використання трубопроводу.

Тема 13 Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури.

Зміст. Фінансова інфраструктура та її зв'язок із логістичною інфраструктурою. Фінансове обслуговування вантажопотоків та пасажиропотоків. Об'єкти фінансової інфраструктури та їх розміщення у транспортних терміналах і логістичних центрах. Інтеграція матеріальних, інформаційних та фінансових потоків у логістичних центрах.

Тема 14. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

Зміст. Пункти перетину кордону та їх характеристика. Транскордонні території. Розвиток логістичної інфраструктури транскордонних територій. Митні пости. Митні термінали. Митно-ліцензійні склади. Вимоги до розташування та обладнання митно-ліцензійних складів.

4. Структура навчальної дисципліни

 

Назви тематичних розділів і тем

Кількість годин

денна форма

заочна форма

усього

у тому числі

усього

у тому числі

л

пр

сам. роб.

л

пр.

 

сам. роб.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Розділ 1 Сутність логістичної  інфраструктури,  її складові та об’єкти

Тема 1. Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій.

    6

1

2

3

 

15

 

1

 

2

 

12

Тема 2. Складові логістичної інфраструктури

6

1

2

3

Тема 3. Проектування та організація логістичної інфраструктури

7

1

2

4

 

15

 

1

 

2

 

12

Тема 4. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

7

1

2

4

Тема 5. Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури

7

1

2

4

 

 

 

15

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

12

Тема 6. Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури

6

1

2

3

Тама 7. Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури

6

1

2

3

Разом за розділом 1

45

7

14

24

45

3

6

36

Розділ 2 Транспортна складова логістичної  інфраструктури та логістичні об’єкти інших інфраструктур

Тема 8. Залізничний транспорт та його інфраструктура

6

1

2

3

 

15

 

1

 

2

 

12

Тема 9. Автомобільний транспорт та його інфраструктура

7

1

2

4

Тема 10 Водний транспорт та його інфраструктура

6

1

2

3

 

 

15

 

 

1

 

 

2

 

 

12

Тема 11. Повітряний  транспорт та його інфраструктура

6

1

2

3

Тема 12. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура

6

1

2

3

Тема 13 Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури.

7

1

2

4

 

15

 

1

 

2

 

12

Тема 14. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

7

1

2

4

Разом за розділом 2

45

7

14

24

45

3

6

36

Підготовка до складання іспиту

 

30

 

 

30

30

 

 

30

Усього годин

120

14

28

78

120

6

12

102

5. Теми лекційних занять

теми

 

Назва теми

Кількість

годин

д.ф.

з.ф.

1,2

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій. Складові логістичної інфраструктури

2

 

3,4

Проектування та організація логістичної інфраструктури. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

2

 

1,2,

3,4

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій. Складові логістичної інфраструктури.

 Проектування та організація логістичної інфраструктури. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

 

2

5,6

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури. Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури

2

 

7,8

Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури.. Залізничний транспорт та його інфраструктура

2

 

5,6,7,

8,9

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури. Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури. Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури.

Залізничний транспорт та його інфраструктура. Автомобільний транспорт та його інфраструктура

 

 

2

9,10

Автомобільний транспорт та його інфраструктура. Водний транспорт та його інфраструктура

2

 

11,12

Повітряний  транспорт та його інфраструктура. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура

2

 

13,14

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

2

 

10,11,12,

13,14

Водний транспорт та його інфраструктура. Повітряний  транспорт та його інфраструктура. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура.

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

 

2

 

Разом

14

6

6. Теми практичних занять

теми

 

Назва теми

Кількість

годин

д.ф.

з.ф.

1

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій.

2

 

2

Складові логістичної інфраструктури

2

 

1,2

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій. Складові логістичної інфраструктури

 

2

3

Проектування та організація логістичної інфраструктури.

2

 

4

Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

2

 

3,4

Проектування та організація логістичної інфраструктури. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

 

2

5

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури.

2

 

6

Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури

2

 

7

Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури..

2

 

5,6,

7

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури. Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури. Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури..

 

 

2

8

Залізничний транспорт та його інфраструктура

2

 

9

Автомобільний транспорт та його інфраструктура

2

 

8,9

Залізничний транспорт та його інфраструктура. Автомобільний транспорт та його інфраструктура

 

2

10

Водний транспорт та його інфраструктура

2

 

11

Повітряний  транспорт та його інфраструктура.

2

 

12

 Трубопровідний транспорт та його інфраструктура

2

 

10,11,

12

Водний транспорт та його інфраструктура. Повітряний  транспорт та його інфраструктура. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура..

 

2

13

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури.

2

 

14

Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

2

 

13,14

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

 

2

Разом

28

12

7. Самостійна робота

теми

 

Назва теми

Кількість

годин

д.ф.

з.ф.

1

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій.

3

 

2

Складові логістичної інфраструктури

3

 

1,2

Сутність логістичної інфраструктури та її роль в розвитку бізнесу і територій. Складові логістичної інфраструктури

 

12

3

Проектування та організація логістичної інфраструктури.

4

 

4

Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

4

 

3,4

Проектування та організація логістичної інфраструктури. Інформаційне забезпечення логістичної інфраструктури

 

12

5

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури.

4

 

6

Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури

3

 

7

Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури..

3

 

5,6,

7

Транспортна інфраструктура, як об’єкт логістичної інфраструктури. Складська та маніпуляційна інфраструктура, як об’єкти логістичної інфраструктури. Інфраструктура системи пакування та маркування, як об’єкт логістичної інфраструктури..

 

 

12

8

Залізничний транспорт та його інфраструктура

3

 

9

Автомобільний транспорт та його інфраструктура

4

 

8,9

Залізничний транспорт та його інфраструктура. Автомобільний транспорт та його інфраструктура

 

12

10

Водний транспорт та його інфраструктура

3

 

11

Повітряний  транспорт та його інфраструктура.

3

 

12

 Трубопровідний транспорт та його інфраструктура

3

 

10,11,

12

Водний транспорт та його інфраструктура. Повітряний  транспорт та його інфраструктура. Трубопровідний транспорт та його інфраструктура..

 

12

13

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури.

4

 

14

Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

4

 

13,14

Логістичні об'єкти фінансової інфраструктури. Логістичні об'єкти інфраструктури обслуговування зовнішньоекономічної діяльності

 

12

 

Підготовка до складання іспиту

30

30

Разом

78

102

Індивідуальне завдання

Виконання індивідуального завдання має своєю метою вдосконалення вміння студентів самостійно знаходити різноманітні джерела інформації та обробляти й аналізувати знайдену інформацію для закріплення знань по певних темах дисципліни.

З урахуванням специфіки заочної форми навчання, для студентів даної форми навчання, в межах часу, який визначено для самостійного опанування кожної теми дисципліни, передбачається виконання індивідуального завдання у вигляді письмової контрольної роботи з питань, що розглядаються під час освоєння  дисципліни «Логістична  инфраструктура держави».  

Під час виконання індивідуального завдання (письмової контрольної роботи) з дисципліни «Логістична  інфраструктура держави», студентом має бути висвітлена сутність питань по одному з варіантів індивідуального завдання (письмової контрольної роботи), що наведені в таблиці:

варіанта

Перелік питань, що мають бути висвітлені  по варіанту                      індивідуального завдання (письмової контрольної роботи)

1

Об’єкти логістичної інфраструктури та складнощі взаємодії між ними.

Функціональні особливості об’єктів складської інфраструктури на мікро-, та макрорівні, їх роль та місце у логістичній інфраструктурі.

Характеристика матеріально-технічної бази повітряного транспорту та його інфраструктури.

2

Сутність технічної складової  логістичної інфраструктури та її елементи.

Характеристика маніпуляційної інфраструктури та показники ефективності її використання в логістичній інфраструктурі.

Показники ефективності використання повітряного транспорту в логістичній інфраструктурі..

3

Логістичні оператори, логістичні центри, логістичні парки та логістичні мережі, як компоненти організаційно - економічної складової логістичної інфраструктури.

Сутність тари та упаковки: класифікація, функції, логістичний зміст.

Характеристика матеріально-технічної бази трубопровідного транспорту та його інфраструктури.

4

Сутність технологічної складової логістичної інфраструктури.

Засоби ідентифікації товарів та життєвий цикл  тари.

Показники ефективності використання трубопровідного транспорту в логістичній інфраструктурі.

5

Функціональний (економічний) підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури під час її проектування та організації.

Характеристика матеріально-технічної бази залізничного транспорту та його інфраструктури.

Фінансова інфраструктура та її зв'язок із логістичною інфраструктурою.

6

Територіальний (регіональний) підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури під час її проектування та організації..

Показники ефективності використання залізничного транспорту в логістичній інфраструктурі.

Фінансове обслуговування вантажопотоків та пасажиропотоків.

7

Галузевий підхід до визначення сутності та змісту логістичної інфраструктури під час її проектування та організації..

Характеристика матеріально-технічної бази автомобільного транспорту та його інфраструктури..

Об'єкти фінансової інфраструктури та їх розміщення у транспортних терміналах і логістичних центрах.

8

Роль інформаційних систем для проектування та організації логістичної інфраструктури.

 Показники ефективності використання автомобільного транспорту в логістичній інфраструктурі.

Інтеграція матеріальних, інформаційних та фінансових потоків у логістичних центрах.

9

Основні засоби збирання, зберігання та передачі інформації, що забезпечує функціонування логістичної інфраструктури.

 Характеристика матеріально-технічної бази водного транспорту та його інфраструктури.

Пункти перетину кордону та їх характеристика як невід’ємної частини логістичної інфраструктури.

10

 Особливості транспортної системи та її інфраструктури в обслуговуванні товарних та пасажирських потоків, її роль та місце у логістичній інфраструктурі

Показники ефективності використання водного транспорту в логістичній інфраструктурі.

Об’єкти митної служби як невід’ємної частини логістичної інфраструктури

Виконання індивідуального завдання (письмової контрольної роботи) має здійснюватися студентом заочної форми навчання (для яких виконання індивідуального завдання (письмової контрольної роботи) є обов'язковим), у строгій відповідності номеру варіанту індивідуального завдання (письмової контрольної роботи), в тому числі, безумовно, і переліку питань, що зазначені у цьому варіанті, порядковому номеру під яким студент зазначений у списку групи, який наведено в журналі відвідування занять. Наприклад, якщо у списку групи студент записаний під номером 5, то і № варіанту його індивідуального завдання (контрольної роботи) відповідає номеру 5. Якщо ж у обліковому складі групи є другий, або наступні десятки, то теми робіт до виконання відповідають нумерації першого десятку – наприклад, якщо прізвище студента розташовано під порядковим номером 25, то він виконує контрольну роботу за варіантом під номером 5.

Студенти денної форми навчання мають виконувати індивідуальні завдання (також у письмовій формі) за власним бажанням в разі недостатнього опрацювання тих чи інших тем, які розглядались під час проведення практичних занять, що зазначені у п. 6. Теми практичних занять. Перелік питань індивідуального завдання по темам з дисципліни «Логістична  инфраструктура держави» має відповідати  питанням, зазначеним у п.3 Програма навчальної дисципліни.

Під час виконання індивідуального завдання у письмовій формі необхідно дотримання наступних вимог до оформлення роботи, а саме:

-         формат аркуша - A4, орієнтація – книжкова, поля - всі 2 см, абзацний відступ - 1,25 см;

-         шрифт - Times New Roman, розмір  шрифту – 14, між строковий  інтервал -  полуторний, вирівнювання тексту - по ширині, нумерація сторінок – унизу по центру;

-         посилання   на   літературу – у   квадратних  дужках (наприклад:  [1,   с.   2]),   бібліографічний список наприкінці тексту;

-         обсяг письмової роботи – до 5 сторінок друкованого тексту за кожним питанням індивідуального завдання без урахування списку використаних джерел та додатків.

Виконане індивідуальне завдання у письмовій формі має бути передане викладачу, що проводить практичні заняття, не пізніше першої доби після початку залікової сесії з подальшим використанням його результатів в оцінюванні знань студента.

8.    Види контролю і система накопичення балів

Оцінювання навчальних успіхів студентів реалізується шляхом накопичення ними балів за виконані практичні завдання  (вміння) та  за засвоєння певного обсягу теоретичного матеріалу (знання) шляхом проведення певних заходів як поточного так і підсумкового контролю щодо успішності опанування студентами дисципліни.

Поточний контроль успішності опанування студентами дисципліни здійснюється, з метою оцінювання рівня теоретичних знань та практичної підготовки студентів, за кожним з 2-х розділів, шляхом їх оцінювання під час самостійного обговорення студентами впродовж практичних занять теоретичних аспектів та практичних проблем по темам дисципліни, а також проведення експрес тестування й оцінювання (шляхом усного опитування та/або письмового тестування) рівня їх підготовки та опанування питань за темою, що передбачені робочою програмою навчальної дисципліни. До заходів поточного контролю належить також й рівень виконання (ступінь висвітлення теоретичних аспектів та вирішень практичних питань) студентом індивідуального завдання (письмової контрольної роботи), що є обов'язковим для студенів заочної форми навчання та можливими (в разі недостатнього опрацювання тих чи інших тем, які розглядались під час проведення практичних занять) для студентів денної форми навчання.  Загальна сума балів за результатами поточного контролю може не може перевищити 60 балів за усім курсом дисципліни,  в тому числі по кожному з розділів дисципліни – не більш ніж  30 балів.  

Підсумковий контроль знань та навичок, отриманих студентами під час вивчення  дисципліни здійснюється (незалежно від форми навчання) шляхом проведення контрольного опитування та вирішення практичних ситуацій (в усній формі) по питанням, що винесені на іспит та затверджені у встановленому порядку. Максимальна сума балів за результатами підсумкового контролю не може перевищити 40 балів.

Загальна бальна оцінка рівня підготовки студента з дисципліни визначається під час проведення підсумкового контролю знань студентів, шляхом узагальнення бальних оцінок, що були отримані  студентом за усіма видами поточного контролю  (підсумовуються і виступають надалі складовою загальної бальної оцінки) та до доповнення їх результатами, що отримані під час підсумкового контролю знань.

Студенти, які отримали загальну позитивну оцінку за результатами всього модульно-рейтингового оцінювання (не менш ніж 60 балів), але при цьому бажають підвищити одержані під час заходів поточного контролю успішності навчання системи накопичування балів результати, , після складання іспиту, з метою  підвищення загальної бальної оцінки, можуть пройти додаткове оцінювання знань та навичок (лише в письмовій формі) по окремим питанням, які стосуються тем за які під час поточного контролю було отри манно кількість балів, що не задовольняють студента.

Остаточною загальною бальною оцінкою успішності навчання вважається оцінка яка отримана під час проведення іспиту, з урахування результатів оцінювання по усіх заходах системи накопичування балів, яка вноситься в екзаменаційну відомість та індивідуальний навчальний план студента відповідно, за національною шкалою та міжнародною шкалою ECTS, а також відповідний цій оцінці підсумковий, рейтинговий бал.

Максимально можлива загальна бальна оцінка, яку може набрати студент при визначенні загальної успішності навчання за усім курсом  дисципліни не може перевищити 100 балів.

Розподіл балів в залежності від заходів щодо діагностики рівня знань та вмінь студентів по системі накопичування балів в залежності від видів контролю успішності опанування студентами дисципліни наведено в таблиці:

 

Найменування заходів  системи накопичення балів контролю рівня підготовки студентів

Оцінка  (кількість балів) успішності                                  опанування студентами дисципліни  за видами контролю

поточний контроль

підсумковий контр.

Загальна оцінка

денна ф. н.

заочна ф. н.

денна ф. н.

заочна ф. н

Обговорення теоретичних питань та самостійне розв’язання практичних проблем по темах дисципліни 

 

до 50

 

до 50

 

 

 

в тому числі за темами по кожному з розділів:

 

до 25

 

до 25

Експрес тестування під час роботи на практичних заняттях

 

до 20

 

до 20

в тому числі за темами по кожному з розділів:

 

до 10

 

до 10

Виконання індивідуальних завдань у письмовій формі

 

до 30

 

до 30

в тому числі за темами по кожному з розділів:

 

до 15

 

до 15

Контрольне опитування та розв’язання практичних завдань  (в усній формі) по питанням, що винесені на іспит

 

 

 

до 40

 

до 40

Загальна оцінка

до 60

до 60

до 40

до 40

до 100

Шкала оцінювання: національна та ЕСТS

Підсумковий рейтинговий бал

успішності навчання

Оцінка ECTS

Оцінка за національною шкалою

для оцінювання знань під час проведення

іспиту,  

курсового проекту (роботи), практики (усіх видів)

 

диференційованого заліку

90 – 100 (відмінно)

А

відмінно  (5)

зараховано

85  -  89 (дуже добре)

В

добре (4)

75  -  84 (добре)

С

70  -  74 (задовільно)

D

задовільно (3)

60  -  69 (достатньо)

Е

35  -  59 (незадовільно з можливістю повторного складання)

FX

незадовільно (2)                         

не зараховано                                (з можливістю повторного складання)

0        1 - 34 (незадовільно         з обов’язковим повторним вивченням дисципліни)

F

не зараховано                        (з обов’язковим повторним вивченням дисципліни)

 

9. Рекомендована література

Основна

1.    Інформаційні системи і технології в логістиці : науково-методичний посібник / за ред.: Л. А. Горошкової, В. П. Волкова. Запоріжжя : ЗНУ, 2016.  116 с. Кількість примірників: 2;  

2.    Інфраструктура товарного ринку : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ / під заг. ред. І.В. Сороки. Київ : НМЦВО МОіН України, НФЦ "Студцентр", 2002. 608 с. – Кількість примірників: 9; 

3.    Кулик В. А. Транспортно-логістичний кластер: формування, функціонування, аналіз діяльності : монографія. Кременчук : ТОВ "Кременчуцька міська друкарня", 2016.  228 с. – Кількість примірників: 1  ;

4.    Логістика : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ  / В.П. Волков та ін... Запоріжжя : ЗНУ, 2010. – 356 с. – Кількість примірників: 25;

5.    Логістика: теорія і практика: навч. посібник для внз рек. М-вом освіти і науки, молоді та спорту України / В. М. Кислий та інш.. Київ : Центр учбової літератури, 2010. - 359 c. .- Кількість примірників: 3;  

6.    Мороз О.С. Основи маркетингу та зовнішньоекономічної діяльності : навч.–метод. посібник для студентів ЗДІА галузі знань 0504 «Металургія та матеріалознавство», 0505 «Машинобудування та матеріалообробка». Запоріжжя: ЗДІА, 2014.- 142с. – Кількість примірників: 1 + ел.верс.;

7.    Організація та проектування логістичних систем: підручник / за ред. М. П. Денисенка та інш.. Київ : Центр учбової літератури, 2010. 336 с. – Кількість примірників: 1;

8.            Пасічник  В. Г., Акуліна О.В. Інфраструктура товарного ринку: навч.-метод. комплекс. Київ : Центр учбової літератури, 2005. 135 c.  Кількість примірників: 1;

9.            Ткаченко А. М., Шевчук А.М. Логістичне управління вантажоперевезеннями : монографія. Запоріжжя : ЗДІА, 2010. 248 c. –  Кількість примірників: 5 ; 

10.        Управління логістичними системами : навч. посіб. для студ. освіт.-кваліф. рівнів "спеціаліст", "магістр" спец. "Менеджмент організацій і адміністрування" і "Логістика" вищ. навч. закл. затверд. МОНМСУ  / В. П. Волков та інш.. Запоріжжя : ЗНУ, 2012. 260 с. – Кількість примірників: 15 . 

Додаткова

1.  Волков  В. П., Метеленко Н.Г.  Менеджмент і логістика промислового підприємства : навч. посібник реком. МОНУ . Запоріжжя : КПУ, 2010. 260с. – Кількість примірників: 12 ;

2.  Головань О. О., Коваленко Н. М. Міжнародні транспортні перевезення: навч.-метод. посіб. для студ. освіт.-кваліф. рівня "бакалавр" напр. підгот. "Менеджмент" проф. спрям. "Менеджмент ЗЕД". – Запоріжжя : ЗНУ, 2013.  80 с. – Кількість примірників: 15  ;

3.    Довба М. О. Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.10.01.  Львів: ЛНУ, 2006. 20 с.- Кількість примірників: 1 ;

4.    Комаров М. П. Инфраструктура регионов мира: учебник.  СПб : Изд-во Михайлова В.А., 2000.  347 с. – Кількість примірників: 1  ;

5.    Ларіна Р. Р., Череп О. Г., Лисенко О. А. Логістичний підхід до управління макро- і мікроекономічними системами : монографія.  Запоріжжя : ЗНУ, 2011.  216 с. – Кількість примірників: 14 ;

6.    Логистика, эффективность и риски внешнеэкономических операций  / К. В. Захаров и др.. Киев : ИНЭКС, 2001. 238 с. – Кількість примірників: 1;

7.    Мороз О.С. Міжнародні економічні відносини : навч.–метод. посібник для студентів ЗДІА галузі знань 0306 – «Менеджмент і адміністрування» .  Запоріжжя: ЗДІА, 2016.125 с.– Кількість примірників: 1 + ел.верс.;

8.    Окландер М. А. Промислова логістика: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ. Київ : ЦНЛ, 2004. 222 с.–Кількість примірників: 6 ;

9.    Никифорук О. І.  Становлення і функціонування транспортно-логістичної інфраструктури в Україні : автореф. дис. канд. екон. наук : 08.10.01. Київ: КНЕУ, 2005. 21 с. Кількість примірників: 1;   

10.  Нікітін П. В.  Ефективність логістичного управління перевезеннями вантажів в умовах взаємодії різних видів транспорту : монографія.  Київ : Видавничий Дім Дмитра Бураго, 2008. 104 с. – Кількість примірників: 1  ;

11.  Савка Б. Р. Формування та розвиток логістичної інфраструктури регіонів України : автореф. дис. канд. екон. наук : 08.00.05.  Луцьк: ЛНТУ, 2013.  20 с.Кількість примірників: 1;

12.  Смиричинський В. В. Основи логістичного менеджменту: навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. реком. МОНУ.  Тернопіль : Економічна думка, 2003.  240 с. – Кількість примірників: 5 ;

13.  Смирнов І. Г., Косарева Т. В. Транспортна логістика : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ.  Київ : Центр учбової літератури, 2008. 224 с. – Кількість примірників: 3; 

14.  Сокур І. М., Сокур Л. М., Герасимчук В. В. Транспортна логістика: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ. Київ : Центр учбової літератури, 2009. 222 с. – Кількість примірників: 3 ; 

15.  Сумец А. М. Логистика автотранспортных систем : монография.  Харьков : НУА, 2004. 156с. – Кількість примірників: 1  

16.  Управління виробничим та інфраструктурним розвитком економічного потенціалу України : монографія / за заг. ред. В.П. Волкова.  Запоріжжя : ЗНУ, 2012.  500 с. – Кількість примірників: 5 ;

Інформаційні ресурси

1.        Карий О. І., Подвальна А. В. Логістична інфраструктура України у світових рейтингах.  URL :  http://science.lpnu.ua/sites/default/files/journal-paper/2018/mar/9644/ilovepdfcom-41-49.pdf (дата звернення 01.08.2019);

2.       Ковальська Л. Л., Савка Б.Р.  Формування та розвиток логістичної інфраструктури  регіону. URL : http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/25832/1/74-410-416.pdf (дата звернення 01.08.2019);

3.       Палійчук Є. С.  Стан розвитку логістичної інфраструктури в Україні. URL :  http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=5767  (дата звернення 01.08.2019);

4.        Пархаєва Н. В., Колосова Б. В. Проблеми та перспективи розвитку логістичної інфраструктури в Україні. URL : http://tpa.pstu.edu/article/view/19042 (дата звернення 01.08.2019);

5.        Стройко Т. В. Логістична інфраструктура як ефективний інструмент управління підприємством. URL : http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=684  (дата звернення 01.08.2019);

6.        Сумець О. М., Бабенкова Т. Ю. Логістичні системи і ланцюги поставок : навчальний посібник. URL :  https://pidruchniki.com/72755/logistika/logistichni_sistemi_i_lantsyugi_postavok  (дата звернення 01.08.2019);

 

Погоджено

з навчальним відділом

_____________

«_____»________________

 

 

 

 

 


Ultime modifiche: Monday, 3 October 2022, 10:11