Обов'язкові укрупнені навчальні елементи

Елементи теорії матричного числення. Види матриць. Алгебраїчні дії з ма­трицями. Визначник і його властивості. Зворотна матриця і її обчислення. Мат­ричні рівняння.

Рівняння вузлових потенціалів. Базисний і балансуючій вузли. Формування матриць «У» і «2». Алгоритми розрахунку матриць «У» і «2».

Рівняння вузлових потенціалів у формі балансу вузлових потужностей. Приведення комплексних рівнянь вузлових потенціалів до речовинної форми запису. Рівняння втрат потужності в мережі.

8

Методи розрахунку режимів електричних мереж на ЕОМ. Метод простих ітерацій і його застосування до рішення системи рівнянь із матрицею «2». Блок-схема алгоритму. Збіжність методу простих ітерацій.

Метод Зейделя. Рівняння і блок-схема алгоритму розрахунку сталого ре­жиму електричної мережі методом Зейделя на прикладі програми РРС-9. Мето­ди поліпшення збіжності.

Ітераційний метод Ньютона. Матриця Якобі для електричної мережі й ал­горитм її формування для ЕОМ. Блок-схема алгоритму розрахунку сталого ре­жиму методом Ньютона.

Градієнтний метод рішення системи алгебраїчних рівнянь. Метод якнай­швидшого спуска. Вибір кроку. Алгоритм розрахунку градієнтним методом.

ЗМ 2.2. Особливих режими та лінії надвисоких напруг

Обов'язкові укрупнені навчальні елементи:

Загальна характеристика особливих режимів. Рівняння несиметричних ре­жимів у фазних координатах і в координатах симетричних складових. Непов- нофазні режими. Режими мереж із поперечною несиметрією. Симетрировання режиму.

Диференціальні рівняння лінії електропередачі і рівняння для сталого ре­жиму. Лінія без утрат. Поняття про натуральну потужність.

Режими роботи лінії без утрат. Межа переданої потужності. Кругові діаг­рами ліній.

Підвищення пропускної спроможності ліній великого протягу. Настрою­вання і компенсація параметрів ліній електропередачі.

ЗМ 2.3. Питання оптимізації режимів електричних систем

Обов'язкові укрупнені навчальні елементи:

Математичні передумови оптимізації. Формулювання задачі. Прямої метод оптимізації. Метод Лагранжа.

Економічні характеристики теплових агрегатів. Оптимізація розподілу ак­тивних потужностей в енергосистемі. Відносний приріст витрати палива. Об­числення відносних приростів втрат у мережах.

Розподіл активного навантаження в енергосистемі з тепловими і гідравліч­ними електростанціями.

Розподіл генерації реактивної потужності в електричній системі. Комплек­сна задача розподілу активних і реактивних потужностей.

Вибір потужності устроїв, що компенсують, на підстанції. Оптимізація з умови мінімальних утрат. Оптимізація з умови мінімальних приведених витрат.

ЗМ 2.4. Курсовий проект

Обов'язкові укрупнені навчальні елементи:

Курсовий проект присвячений розрахункам, які потрібні для проектування електричних мереж. Метою проекту є вироблення в студентів практичних на­вичок проектування електричних живлячих мереж з урахуванням усіх вимог, які пред'являють до електричних мереж, тобто: надійність й безперебійність електропостачання, якість електричної енергії, економічність, безпека й зруч­ність експлуатації, можливість розвитку мережі без докорінної перебудови.

В курсовому проекті студенти відповідно до індивідуального завдання по­винні провести:

•         розрахунки балансів активної і реактивної потужностей;

•         спрощені розрахунки потокорозподілу;

•         техніко-економічні розрахунки та вибір оптимального варіанту;

•         ітераційні розрахунки сталих режимів (ручне рахування і ЕОМ);

•         розрахунки по регулюванню напруги;

вибір устроїв, що компенсують.

Última modificación: Monday, 19 de April de 2021, 11:42