МЕТОДИ ОБЛІКУ ТВАРИН (ОП Мисливське господарство та рослинні ресурси, СО бакалавр)
Викладач лекційних занять : доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Домніч Валерій Іванович
Кафедра: Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології
E-mail: forest.bio.dep@gmail.com
Консультації: особисті – понеділок з 10:00 до 13:00, ІІІ корпус, ауд. 217;
дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle; електронна пошта;
online платформи: Zoom ZOOM Ідент. 803 903 0480 Код 12345 за попередньою домовленістю;
особисті чи групові чати у Viber, Telegram – у робочі дні з 0900 до 1545
Викладач практичних занять: асистент Бережна Аліна Михайлівна
Кафедра: Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології
E-mail: alinaberezhnaya3@gmail.com
Консультації: особисті – понеділок з 0900 до 1200, ІІІ корпус, ауд. 217;
дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle,
платформи: Zoom, Ідентифікатор 3220942968 Код доступа: 12345 (за попередньою домовленістю).
тел. +380674199249, (061) 228-76-19, Viber
Зараз центральною проблемою природокористування є управління дикою природою. У мисливському господарстві управління мисливськими тваринами має важливе екологічне та економічне значення, забезпечуючи дотримання рівноваги між ємністю угідь та щільністю тварин. Мисливське господарство має справу з мисливськими тваринами, які мешкають на значних територіях та відрізняються великим видовим різноманіттям та сезонною нестабільністю стану їх популяцій. Кількісні дані необхідні для планування мисливсько-господарських заходів, охорони і сталого використання тваринних ресурсів. Тому облікові роботи - це обов’язковий захід у всіх мисливських господарствах незалежно від їх задач і напряму. Мета обліку – встановити місця мешкання тварин, їх територіальне розміщення і чисельність в різних типах угідь для подальшої розробки заходів щодо їх охорони і раціонального використання.
Метою викладання цієї дисципліни є надання майбутнім фахівцям комплексу знань про організаційно-правові засади фауністичних досліджень, основні закономірності динаміки чисельності популяцій тварин, а також визначення та наукове обґрунтування норм експлуатації мисливських ресурсів, формування у студентів системного екологічного мислення. Ця дисципліна знайомить студентів із принципами збалансованого природокористування.
- Інструктивно-методичний матеріал: І.В. Делеган, М.В. Чернявський, В.С. Феннич "Перспективи розвитку мисливського господарства в Закарпатті" Івано-Франківськ. Фоліант, 2007. 158 с.
Інструктивно-методичний матеріал: Юркевич Ю."Дикі звірі і птахи Карпат, облік та збереження" Надвірна , 2013 . 96 с.
Інструктивно-методичний матеріал: Методичні рекомендації з вольєрного розведення сірої куріпки" Київ , 2007. 10 с.