Дисципліна «Інформаційні технології в енергетиці» – важлива складова частина в системі підготовки магістрів за освітньо-професійної програми «Теплоенепргетика».   Під час вивчення дисципліни розглядаються основні принципи та методи застосування сучасних інформаційних технологій у енергетиці; технології роботи з інформаційними та телекомунікаційними системами; механізми підвищення швидкості обробки та пошуку інформації, розподілення даних; доступ до джерел інформації незалежно від місця їх розташування. Дана дисципліна є основою для подальшого використання інформаційних та комп’ютерних технологій у процесі вивчення інших дисциплін, виконання наукової роботи, а також використання в професійній діяльності.

Програмні результати навчання, які формує дисципліна «Інформаційні технології  в енергетиці» це:

-                   критично осмислювати проблеми гідроенергетики, у тому числі на межі з іншими галузями, зокрема з інженерними науками, фізикою, хімією, екологіією, економікою;

-                   аналізувати, застосовувати та створювати складні інженерні технології, процеси, системи i обладнання гідроенергетики;

-                   відшуковувати, оцінювати та аналізувати необхідну інформацію в науковій і технічній літературі, базах даних та інших джерелах інформації;

-                   застосовувати методи натурного, фізичного i комп'ютерного моделювання з    метою детального вивчення i дослідження гідрологічних, гідравлічних, електричних та інших процесів, які стосуються гідроенергетики;

-                   обґрунтовувати вибір матеріалів, обладнання та інструментів, інженерних технологій i процесів, а також обмежень щодо них в гідроенергетиці на основі сучасних знань в гідроенергетиці та суміжних галузях, наукової, технічної та довідкової літератури, відповідних баз знань та iншoї доступної інформації.

Метою вивчення навчальної дисципліни «Інформаційні технології гідроелектростанцій» є набуття студентами знань про новітні інформаційні системи і технології, їх використання для вирішення практичних завдань інженера гідроенергетика, а також набуття навичок роботи з програмним забезпеченням, що використовується у практиці сучасного підприємства.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: основні принципи та методи застосування сучасних інформаційних технологій у гідроенергетиці; механізми підвищення швидкості обробки та пошуку інформації; розподілення даних; доступ до джерел інформації незалежно від місця їх розташування; класифікацію баз даних; технології підвищення надійності збереження інформації в комп'ютерних системах; типову структуру та інформаційні зв'язки сучасного підприємства.

Також студент повинен вміти: застосовувати технології інформаційних та телекомунікаційних систем та засоби електронного документообігу; використовувати механізми підвищення швидкості обробки та пошуку інформації; розподілення даних, а також застосовувати отримані навички у подальшій професійній діяльності.

Навчально-методичний посібник складається з чотирьох розділів, які відповідають змістовим модулям дисципліни «Інформаційні технології гідроелектростанцій». Кожен розділ складається з двох тем. У навчально-методичному посібнику наведено вказівки до шости практичних робіт, які повинні закріпити програмні результати навчання дисципліни.

 

 

 

 


Кредити: 4
Семестр: 224