Структура за темами

  • Підрозділи спеціального призначення країн світу

    В Іраку в бою проти ІД загинув "морський котик" армії США – DW – 03.05.2016


    ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

    Як відомо, коли звичайні солдати не можуть або не хочуть ризикувати, в справу вступають війська спеціального призначення, елітний спецназ. 

    У світі, де розмір армії, що належить країні більше не визначає її необхідну ефективність, лідери країн покладаються на елітні війська і підрозділи (у разі потреби). У контексті загрози розв’язання військових конфліктів і збільшення кількості терактів у світі зросла роль елітного спецназу.

    Елітний спецназ – одне з найкраще тренованих і найстрахітливих армійських підрозділів, якими може пишатися країна. Війська спецназу йдуть туди, куди бояться йти інші солдати, визначають потенційні загрози, збивають стратегічні мішені і проводять сміливі рятувальні місії. Вони кращі з кращих. І хоча надзвичайно важко ранжувати ці збройні формування відносно один одного, деякі підрозділи підіймаються над іншими завдяки своєму послужному списку і жаху, який вони вселяють у серця противникам.

    Ці солдати проходять через жорсткі тренінги, розроблені для викорінення тих, хто не може відповідати їх вимогливим стандартам. У світі, коли розмір армії країни не є більше єдиною умовою її ефективності, саме від цих військ держави чекають, що справу буде зроблено.

    На заняттях ми проаналізуємо діяльність накращіх підрозділів країн світу, серед яких ми детально зупинимось на:

    1. Navy SEALs 

    (від англ. Sea, Air and Land – “море, повітря і земля”), США. Це елітний підрозділ військових сил США особливого призначення, також відомий як “морські котики”. Незважаючи на те, що спецпідрозділ Navy SEAL підпорядковується Командуванню спеціальних операцій Збройних сил США (абревіатура USSOCOM), він структурно знаходиться у складі Військово-морських сил або Берегової охорони США.

    2. The Special Boat Service

    (Особлива човникова група), Великобританія. Англійський еквівалент “морських котиків” США – спеціальний підрозділ морської піхоти Великобританії (SBS). Якщо SAS відповідає за сухопутні операції, то бійці SBS навчені діям на море. Процес відбору нових рекрутів включає перевірки на витривалість, тренування у джунглях Белізу і відпрацювання навичок виживання в бою, в тому числі інтенсивний допит кандидатів.

    3. The British Special Air Service

    (Особлива повітряна група), Великобританія. Особлива повітряна служба Великобританії, відома під абревіатурою SAS (Special Air Service), є сухопутним партнером-близнюком спеціального підрозділу морської піхоти – SBS. Їх девіз: “Хто ризикує – перемагає”. Британська SAS у багатьох випадках є автором системи тренувань спецслужб.

    4. “Сайерет Маткаль”, Ізраїль.

    Ізраїльський підрозділ Сайерет Маткаль також є одним з найбільш елітних військових формувань у світі. Його основна мета – збір інформації, і часто підрозділ працює глибоко у тилу ворога. Під час відбіркового курсу (гібуша) новобранці проходять жорсткі тренування під постійним наглядом лікарів і психологів і до підрозділу потрапляють лише найкращі.

    5. National Gendarmerie Intervention Group (GIGN)

    (Група втручання Національної жандармерії), Франція. GIGN було засновано в 1974 році внаслідок трагедії на Олімпіаді 1972 року в Мюнхені, коли світ опинився віч-на-віч з новою загрозою – тероризмом. Учасники групи спеціально тренуються для роботи у ситуаціях, пов’язаних із захопленням заручників. З моменту створення групи в 1973 році на її рахунку більше 600 звільнених заручників. 

    6. Спецпідрозділ “Альфа”, Росія.

    Російський спецпідрозділ “Альфа” – одне з найвідоміших формувань у світі підрозділів особливого призначення. Ця елітна антитерористична група була створена у 1974 році під егідою КДБ і на сьогодні знаходиться під управлінням його правонаступника – ФСБ.

    7. Spain’s Unidad de Operaciones Especiales (Підрозділ спеціальних операцій).

    Підрозділ спеціальних операцій іспанського флоту давно є одним з найбільш шанованих в Європі. Він був утворений у 1952 році, укомплектований добровольцями і називався “рота альпіністів-водолазів”. Після цього, подібно до британської особливої ​​повітряної служби, трансформувався на елітний підрозділ, відомий з 2009 року як the Naval Special Warfare Force. Заслужити зелений берет іспанського спецназу нелегко, кількість відсіяних претендентів становить від 70% до 80%. Нерідко трапляється, коли за результатами відбіркового курсу жоден з новобранців не залишається у підрозділі.

    8. Special Services Group in Pakistan (SSG), (Група виконання особливих завдань), Пакистан.

    Відома як загін “Чорний лелека” через головні убори військовослужбовців. При підготовці солдати повинні пройти марш-кидок на відстань 58 км за 12 годин і пробігти в повному обмундируванні 8 км за 50 хвилин. У жовтні 2009 року, після атаки на штаб армії, група штурмувала офісну будівлю і врятувала 40 заручників, утримуваних збройними афганцями, які, імовірно, належали до руху “Талібан”.


    Інформація про викладача


    Шиханов Руслан Борисович – доктор філософії у галузі історії, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету. Заслужений працівник освіти України. 

    Викладає навчальні дисципліни: "Історія Стародавнього Сходу", "Історія Стародавньої Греції та Риму", "Дипломатична та консульська служба", "Зовнішня політика та проблеми національної безпеки країн Європи", "Зовнішня політика та проблеми національної безпеки України", "Інформаційно-аналітична діяльність у міжнародних відносинах", "Інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики", "Політична компаративістика".

    e-mail: ars.720427@gmail.com

    Підключитися до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/2619527071?pwd=dzd2NURQUXQxZmtmNzhPRGcwVm01QT09

    Ідентифікатор конференції: 261 952 7071

    Код доступу: 5BGtT1

    Консультації щовівторка 16:05-17;25 (у Zoom)