Загальна інформація:
Викладач: к.б.н., старший викладач кафедри Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Максименко Максим Леонідович
Кафедра: біології лісу, мисливствознавства та іхтіології
E-mail: maksmzp@gmail.com
Консультації: особисті – понеділок з 08:00 до 13:00, ІІІ корпус, ауд. 215;
дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle; електронна пошта;
online платформи: Zoom ZOOM Ідент. 362 2861958 Код 12345 за попередньою домовленістю;
особисті чи групові чати у Viber, Telegram – у робочі дні з 0900 до 1545
Дичорозведення або штучне розведення дичини — дисципліна, що вивчає особливості зоокультури, селекційно-племінної роботи диких тварин, які є об’єктами полювання та (або) становлять інтерес для мисливського господарства. Особлива увага приділяється вивченню основ селекції та племінної роботи, основних принципів зоотехнії, ветеринарного контролю, а також питань інтродукції в умови дикої природи.
Мета курсу «Дичорозведення» полягає у наданні студентам теоретичних та практичних знань щодо дичорозведення та звірівництва як галузі мисливського господарства, що займається штучним розведенням тварин для відтворення та поповнення мисливської фауни й збереження рідкісних та зникаючих видів у сучасних умовах трансформованих антропогенних угідь. Студенти з’ясовують зоологічну кваліфікацію і біологічні особливості хутрових звірів, що розводяться для спеціалізованих мисливських господарств та потреб. Вивчають сезонність біологічних циклів, ріст, розвиток хутрових звірів, а також особливості і їх утримання та годівлі.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Дичорозведення» є:
- Ознайомитись з визначенням та основною місією штучного розведення дичини.
Розглянути основні напрямки дичорозведення, особливості організації, менеджменту та нормативно-правове підгрунття функціонування ферм зі штучного розведення диких тварин в умовах неволі або обмеженої волі;
Вивчити біологічні та зоотехнічні основи штучного розведення диких тварин в умовах неволі та обмеженої волі.
Сформувати практичні навички щодо придбання, утримання та розведення диких тварин в умовах неволі або обмеженої волоі, а також організації та менеджменту господарств за цим напрямком.