Анотація

ДИСЦИПЛІНА

«ПАРЛАМЕНТАРИЗМ»

Програма вивчення дисципліни складена відповідно до варіативної частини освітньо-професійної програми підготовки фахівців  спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Мета дисципліни – є формування у студентів загальних уявлення про сутність, особливості та становлення парламентаризму, демократії як суспільного ідеалу і політичної практики, політичних партій як елементу парламентаризму, вибори як атрибуту представницької демократії, які повинен знати фахівець  для фахової роботи за певним рівнем кваліфікації.

Завдання дисципліни – з’ясування сучасних концепцій демократії та різновидів парламентів; ознак та функції політичних партій; базових демократичних принципів виборів; особливостей базових ресурсів виборчої кампанії; загальної характеристики парламенту в Україні та світі; систем структуризації парламенту України; основних форм діяльності Верховної Ради України та парламентів світу.

Основним завданням вивчення дисципліни є набуття студентами певних умінь і навичок необхідних для формування позиції свідомого громадянина у політичному процесі. Зокрема, через підвищення рівня політичної культури, рівня політичної свідомості, проведення об'єктивного аналізу функціонування політичної системи та її інститутів, а також здійснення оптимального вибору у формуванні напрямків і способів власної політичної активності.

Предмет дисципліни – теоретичні та практичні аспекти становлення парламентаризму у світовій політичній практиці, знання базових демократичних принципів виборів, представницьких органів влади; форм народовладдя та політичних партій як елемента парламентаризму; класифікації політичних партій за місцем у спектрі політичних сил. Представницька влада. Природа, сутність, системні характеристики парламентаризму. Парламент та його основні функції. Структура парламенту. Формування палат. Пряма і представницька демократія. Базові філософсько-світоглядні ідеї теорій парламентаризму. Ґенеза та еволюція парламентаризму (від античності до сучасності). Парламентські процедури та законотворчий процес. Законодавчі ініціативи. Механізми та процедури, пов’язані із формуванням органів влади. Структура виборчої системи. Парламентська коаліція та опозиція. Судова влада. Судові органи.


(Немає тем для обговорення)