Лабораторне заняття 1

Тема:Визначення віку людини в день тестування

Мета: Навчитися визначати вік людини у день тестування і порівнювати його з паспортним віком

Теоретичні відомості

Немає жодної області науки й техніки, галузі господарської діяльності, де не здійснювалися б виміри фізичних величин. Важливою умовою зіставлення й об'єктивності результатів вимірів є забезпечення їхньої єдності й необхідної точності. Процес вимірів ‑ складна й відповідальна область виробничої й науково-дослідної діяльності, що вимагає високого рівня професійної підготовки фахівців.

Слово "метрологія в перекладі зі старогрецького означає "наука про вимірювання (метрон ‑ міра, логос ‑ слово, наука).

Основним завданням загальної метрології є забезпечення єдності і точності вимірювань. Спортивна метрологія, як наукова дисципліна, є частиною загальної метрології. До її основних завдань належать: 1) Розробка нових засобів і методів вимірювань. 2) Реєстрація змін стану спортсменів під впливом різних фізичних навантажень. 3) Збір масових даних, формування систем оцінок і норм. 4) Обробка одержаних результатів вимірювань із метою організації  ефективного контролю й управління навчально-тренувальним процесом.

Як навчальна дисципліна, спортивна метрологія виходить за рамки загальної метрології. Так, у фізичному вихованні і спорті крім забезпечення вимірювання фізичних величин, таких як довжина, маса та інші, підлягають вимірюванню педагогічні, психологічні, біологічні і соціальні показники, які за своїм змістом не можна назвати фізичними.

У практиці фізичного виховання і спорту проводять вимірювання в процесі систематичного контролю (перевірка чого-небудь), у ході якого реєструються різні показники змагальної і тренувальної діяльності, а також фізичний стан спортсменів. Такий контроль називають комплексним.

Це дає можливість установити причинно-наслідкові зв'язки між навантаженнями і результатами в змаганнях, а після зіставлення й аналізу розробити програму і план підготовки спортсменів. Але у будь якому разі при проведенні вимірювань і подальшої оцінки отриманих результатів необхідно знати вік досліджуваного на момент тестування. Це надасть змогу провести зіставлення отриманих даних з віковими нормами і визначити рівень розвитку того чи іншого показника, який підлягає дослідженню, виявити динаміку вікових змін показників фізичного розвитку, рухових можливостей, рівня підготовленості тієї чи іншої особи.

Порядок виконання

1. Записати дату тестування.

Наприклад: 4 вересня 2013 року.

2.  Записати дату народження.

Наприклад: 15січня 1995 року.

3. У таблиці ”Дні року в десятинній системі” на перехрещенні числа і місяця находимо значення, яке відповідає даті тестування і даті народження (див. додаток 1 табл. 1).

04.09.2013 -- 674

15.01.1995 -- 038

4.Отримані значення, які відповідають даті тестування і даті народження, записуємо після коми записуємо (число, знайдене в таблиці), до коми записуємо рік тестування і рік народження.

04.09.2013 -- 2013,674

15.01.1995 -- 1995,038

5. Для визначення віку в день тестування, знаходимо різницю між значенням, яке відповідає даті тестування і даті народження

2013,674 - 1995,038 = 18,636 ≈ 19

Вік у день тестування - 19 років.

6. Паспортний вік - 18 років.

Висновок: паспортний вік - 18 років, а вік у день тестування - 19 років.

Завдання

1. Ознайомитися і оволодіти теоретичними відомостями з теми Основи курсу "Спортивна метрологія”. Визначення віку людини в день тестування.

2. Відповідно до прикладу, виконати самостійно завдання заособистими даними.

Питання для самоконтролю

1.Що означає слово метрологія?

2.Що вивчає Спортивна метрологія?

3.Назвіть основні завдання спортивної метрології.

4.Який контроль називається комплексним?

5.Чим характеризується фізичний стан людини?

6.Яким чином визначається вік людини на день тестування?

7.Яким чином використовувати таблицю ”Дні року в десятинній системі” в процесі визначеннявіку людини на день тестування?

З якою метою визначається вік досліджуваного на день тестування

Modifié le: Monday 7 September 2020, 17:25