Фізіологія, як інтегративна дисципліна, використовує дані з різних біологічних галузей, таких як еволюція, екологія, молекулярна біологія та біохімія, для вивчення функцій. Порівняльна фізіологія, яка традиційно визначається як дослідження фізіологічних принципів через вивчення функціональної різноманітності серед видів тварин, може бути простежена до Клода Бернара. Він, вважаючись “засновником сучасної фізіології”, у 1865 році описав, як деякі тварини можуть бути краще пристосовані для відповіді на фізіологічні питання.
У 1901 році Август Крог прочитав дві лекції, в яких описав порівняльний підхід до досліджень. Однак, лише в 1929 році він заявив: “Для такої великої кількості проблем знайдеться якась тварина на вибір, або кілька таких тварин, на яких її буде найзручніше вивчати”. Цей “принцип Крога” вважається основою і наріжним каменем порівняльної фізіології. Доктор Крог закликав фізіологів застосовувати природне різноманіття для відповіді на фізіологічні питання і використовувати узагальнюючі можливості тваринних моделей для відповіді на питання, на які неможливо відповісти на людях.
Оскільки різноманітність, яку використовує порівняльна фізіологія, є результатом еволюції та природного відбору, порівняльна, екологічна та еволюційна фізіології часто асоціюються одна з одною. Порівняльний підхід допоміг пов’язати фізіологічні принципи з екологічними та еволюційними адаптаціями на різних біологічних рівнях, включаючи вплив кліматичних змін на біологію організмів і молекулярні основи функціонування організму.
- Nauczyciel: Гороховський Єгор Юрійович