Мета курсу: поглиблене засвоєння фундаментальних знань в області хімії, які є основою вивчення циклу хімічних дисциплін, які будуть широко використані в практичній роботі. Курс органічної хімії також є введенням до деяких аспектів курсів фізичної та колоїдної хімій, хімтехнології та біохімії і містить характеристику класів органічних сполук, у тому числі, полімерів та біологічно активних органічних сполук.
Основна увага при викладанні дисципліни приділяється навчанню студента використовувати теоретичні знання в рішенні практичних завдань; самостійно працювати з науковою літературою, аналізувати явища та виділяти закономірності при проведенні синтезу, виділення та ідентифікації хімічних сполук. Особлива увага приділяється використанню знань та навичок для самостійного вирішення науково-дослідницьких задач.
Такий напрямок дозволить майбутнім фахівцям в галузі біології застосовувати теоретичні знання органічної хімії для рішення конкретних науково-дослідницьких задач.
Завдання курсу:
- вивчення теоретичних основ органічної хімії;
- вивчення класичних способів синтезу і властивостей різних
органічних сполук;
- встановлення взаємозв'язку між будовою, реакційною здатністю і властивостями органічних сполук в тому об'ємі, який необхідний для подальшого вивчення і розуміння основних хімічних та біологічних процесів, які відбуваються на молекулярному рівні.

ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
За підсумками вивчення курсу студент повинен знати:
 Основні положення та правила в органічній хімії;
 Електронну будову органічних сполук;
 Типи хімічних реакцій;
 Основні класи органічних сполук та їх властивості;
 Номенклатура органічних сполук;
 Якісний аналіз органічних речовин по функціональних групах;
Студент повинен вміти:
 Виконувати хімічний експеримент в межах практикуму з органічної хімії;
 Пояснити явище, закономірності і процеси, що спостерігаються при взаємодії органічних сполук;
 Проводити аналіз органічних речовин за функціональними групами;
Кредити: 5
Семестр: 224