102 хімія
Метою вивчення навчальної дисципліни «Актуальні проблеми сучасної хімічної науки» є засвоєння фундаментальних знань в області хімії, сучасних питань, які стоять перед хімічною наукою і способами їх вирішення.
Основна увага при вивченні дисципліни поділяється засвоєння студентів із основними проблемами сучасної хімічної науки, формуванню уявлення про сучасні засоби та методи утилізації шкідливих речовин, охарактеризуванню теоретичних основ та принципів застосування сучасних засобів та методів утилізації шкідливих речовин. Особлива увага приділяється засвоєнню теоретичних основ методів знешкодження шкідливих речовин та застосуванню їх при виконанні практичних завдань як у сфері хімії‚ так і на міждисциплінарних границях курсу з екологічними та біологічними галузями знань.
Згідно з вимогами освітньої (освітньо-професійної, освітньо-наукової) програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):
- Описувати хімічні дані у символьному вигляді.
- Розуміти зв'язок між будовою та властивостями речовин.
- Розуміти періодичний закон та періодичну систему елементів, описувати, пояснювати та передбачати властивості хімічних елементів та сполук на їх основі.
- Знати принципи та процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади.
- Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів.
- Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей
- Працювати самостійно або в групі, отримати результат в межах обмеженої години з акцентом на професійну сумлінність та наукову доброчесність.
- Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Міждисциплінарні зв’язки. Знання, отримані студентами з дисциплін: «Неорганічна хімія», «Фізика», «Основи вищої математики», «Техніка експерименту», «Аналітична хімія», «Фізична хімія», «Колоїдна хімія», «Органічна хімія».
Вивчення курсу «Сучасні проблеми хімічної науки» забезпечують успішність вивчення таких навчальних дисциплін:
1. Аналітична хімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, проведення якісних реакцій на катіони та аніони, виконання розрахунків під час виконання кількісного аналізу.
2. Органічна хімія: знання хімічної термінології, основних законів та понять хімії.
3. Техніка експерименту: знання про хімічний посуд, властивості, будову та перетворення речовин.
4. Хімія фізична: знання про будову і склад речовин, розуміння основних законів хімії, а також основних закономірностей протікання хімічних реакцій.
5. Хімія колоїдна: знання основних законів хімії, будови і складу речовин, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень, властивостей розчинів.
6. Хімічні методи в біології: знання основних хімічних законів та понять хімії, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень.
7. Біохімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, їх перетворень та біологічної ролі хімічних елементів.
Алгоритм роботи:
- прочитати лекції;
- виконати контрольні запитання до лекції;
- виконати тести та завдання;
- ознайомитись із рекомендованою літературою;
- ознайомитись із термінами, що викладені в глосарії;
- з питаннями звертатись до аудиторії 108 (кафедра Хімії, III корпус ЗНУ).