Diagrama de temas

  • Інформаційні технології у лісовому та мисливському господарстві

    Мета та завдання навчальної дисципліни

    Поняття “інформаційна технологія” у сучасному контексті набуває особливої багатогранності та поширюється на всі галузі діяльності людини, оскільки інформація, що трансформується у дані, знання, інформаційні та програмні продукти, технологічні винаходи - є невід’ємною частиною сьогодення. Дисципліна «Інформаційні технології у мисливському господарстві» має на меті ознайомити студентів з основами сучасних інформаційних технологій, тенденціями їхнього розвитку, навчити їх принципам побудови інформаційних моделей, баз даних та сховищ даних, проведенню аналізу отриманих результатів, застосуванню сучасних інформаційних технологій у професійній діяльності. Студенти мають отримати навички ефективного використання персональних комп’ютерів на виробництві та науковій роботі, опанувати основні методи структурування інформації. Дисципліна «Інформаційні технології у мисливському господарстві» має забезпечити базові теоретичні знання для набуття навичок практичної роботи з апаратними засобами і програмним забезпеченням сучасних інформаційних технологій.

    Завдання курсу полягають у тому, щоб надати студентам знання щодо можливостей сучасних баз даних та сховищ даних для оцінки поточного стану та планування ведення мисливського господарства, а також сформувати вміння та навички щодо статистичних та математичних програмних пакетів для оцінки, прогнозу та моделювання ведення мисливського господарства.

    У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

    знати:

    -                Поняття про бази даних та сховища даних;

    -                Принципи створення спеціалізованих баз даних для застосування у мисливському господарстві;

    -                Поняття вибірки та первинного аналізу даних;

    -                Можливості збільшення рівня ефективності роботи з даними;

    -                Основи використання реляційних баз даних та ГІС систем для оцінки стану мисливського господарства;

    -                Методи застосування статистичних та математичних програмних пакетів при аналізі даних.

    вміти:

    -  застосовувати можливості сучасних баз та сховищ даних для оцінки поточного стану та планування ведення мисливського господарства

    -  використовувати статистичні та математичні програмні пакети для оцінки, прогнозування та моделювання ведення мисливського господарства.

     

    Згідно з вимогами освітньо-професійної  програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей) які характеризуються:

    – здатністю розуміти роль і місце інформаційних технологій у системі ведення мисливського господарства;

    – здатністю опанувати основні поняття про бази та сховища даних, обробку та аналіз цифрових даних;

    – навички застосування методів інформаційних технологій до розв’язання прикладних задач у мисливському господарстві.

     

    Міждисциплінарні зв’язки.

    Для повноцінного засвоєння навчального матеріалу необхідно мати знання вищої математики та основ роботи з програмами Microsoft Access, Excel тому базовими для вивчення дисципліни «Інформаційні технології у мисливському господарстві» є вища математика, математичні методи в біології та інформатика. Таким чином програма курсу тісно пов’язана з дисциплінами циклів гуманітарної та соціально-економічної і професійно-практичної підготовки.

    Дисципліна «Інформаційні технології у мисливському господарстві» формує комплекс спеціалізованих компетентностей для успішної виробничо-технологічної, організаційно-управлінської та науково-дослідної діяльності в галузі мисливського господарства.

    Компетентності сформовані у студентів під час вивчення даної дисципліни використовуються надалі для проходження виробничих практик; проведення науково-дослідних та проєктних робіт під час виконання кваліфікаційної роботи бакалавра.


  • Заочне відділення 6.2050-з (мг) і для 6.2050всіх форм навчання на воєнний час

  • Модуль 1. Поняття інформаційних технологій.

  • Індивідуальний контроль