Типологія мисливських угідь (ОПП Мисливське господарство та рослинні ресурси, ОС бакалавр)
Викладач: старший викладач кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Амінов Руслан Флузович
E-mail:
91_amin_91@ukr.net
ZOOM 3120214996 Код 9EAHeE
Викладач: старший викладач кафедри Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Вовченко Володимир Юхимович
Кафедра: біології лісу, мисливствознавства та іхтіології
E-mail:
Vladimirvvvoovchenko@gmail.com Консультації:
особисті –понеділок з 1415 до 1550, ІІІ корпус, ауд. 115;
дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle; електронна пошта;
online платформи: Zoom 285 635 7628 ywSh0y за попередньою домовленістю;
особисті чи групові чати у Viber, Telegram – у робочі дні з 1000 до 1600Основний принцип сучасного господарства полягає в збалансованому природокористуванні. Для сучасного мисливського господарства особливої актуальності набуває визначення науково обґрунтованих підходів до використання біологічних ресурсів. До того ж, постійна зміна екологічних умов, особливо у регіонах зі значним антропогенним навантаженням, вимагає моніторингових досліджень стану популяцій та місць їх мешкання. Облік і оцінка ресурсів лежать в основі планування мисливсько-господарських заходів як в окремих господарствах, так і галузі в цілому.
Комплекс заходів з обліку та оцінці мисливських ресурсів визначають як мисливську таксацію, що включає в себе не тільки облік мисливських тварин, а й оцінку середовища, в якому вони мешкають. Однією із складових мисливської таксації є інвентаризація (типологія та бонітування) мисливських угідь, яка відповідає на питання: де, скільки та якої якості угіддя має мисливське господарство.
Територія України характеризується різноманітними ландшафтами та біотопами, що зумовлює специфіку поширення мисливських тварин, склад і структуру їх популяцій, динаміку чисельності видів і особливості ведення мисливського господарства. Тому важливим етапом упорядкування мисливських угідь є проведення теоретичних та польових робіт ізтипології.
Метою викладання навчальної дисципліни «Типологія мисливських угідь» є студентам комплекс теоретичних та практичних знань щодо класифікації та якісної оцінки мисливських угідь; принципів розподілу території України на лісомисливські зони; ємності, типології та бонітування мисливських угідь.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Типологія мисливських угідь» є: засвоєння студентом основних нормативів, які необхідні для науково обґрунтованої оцінки та інвентаризації типів мисливських угідь, видового, кількісного та якісного складу мисливських тварин, розроблення (з урахуванням природних та економічних умов) режиму ведення мисливського господарства з визначенням заходів щодо охорони, раціонального використання, відтворення мисливських тварин, збереження та поліпшення стану угідь.