Анотація дисципліни
Викладач - доцент кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення Кісельов Єгор Миколайович
Образ медичного працівника й медицини в цілому останнім часом перетерплює сильні зміни, і відбувається це багато в чому завдяки розвитку інформаційних та електронних технологій. Сьогодні роль електронних систем у сучасній медицині настільки ж різнопланова, наскільки різноманітна сама медицина, і вже можна з упевненістю сказати: електронні системи не просто доповнюють медицину, вони виводять її на новий рівень.
Систематизація даних досліджень, точне настроювання параметрів досліджуваної області, розрахунок у реальному часі різних параметрів ділянки тіла і порівняння їх із нормальними показниками — ці можливості електронної начинки відразу рятують лікаря від значного обсягу рутинної роботи. Цифровий монітор сучасної діагностичної установки дозволяє легко одержати зображення досліджуваної ділянки тіла в потрібному масштабі і зручному ракурсі, що допомагає поставити швидкий і якісний діагноз проблеми. Завдяки застосуванню електронних систем стала можливою тривимірна реконструкція тіла пацієнта.
Метою дисципліни «Біомедичні електронні системи» є ознайомлення студентів із застосуванням електронних систем у медичних дослідженнях, клінічній практиці і медичній інформатиці.
Завдання дисципліни складається у вивченні обчислювальної медичної діагностики, складу і принципу дії електронних систем аналізу електрофізіологічних сигналів, локомоції, комп'ютерних методів дослідження серця, а також відповідного програмного забезпечення.
Курс «Біомедичні електронні системи» базується на дисциплінах “Основи інформаційних систем”, “Комп’ютерна електроніка” і “Цифрова схемотехніка”.
Після вивчення дисципліни студент повинен
знати:
апаратні та програмні методи з обробки медичної інформації та теоретичні основи побудови відповідного обладнання.
вміти:
- розробляти системи з отримання та обробки діагностичної медичної інформації;
- розраховувати і моделювати системи введення сигналів від медичних датчиків у ЕОМ ;