Introduzione
Метою викладання навчальної дисципліни «Великий практикум з аналітичної хімії» є поглиблене практичне засвоєння фундаментальних знань у галузі аналітичної хімії, які будуть широко використані в практичній роботі фахівця-хіміка.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Великий практикум з аналітичної хімії» є засвоєння теоретичних основ аналітичної хімії та поглиблене застосування їх при виконанні практичних завдань у сфері аналітичної хімії.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- основні якісні реакції катіонів та аніонів;
- основні принципи аналізу суміші катіонів та аніонів;
- хімічні, фізичні та фізико-хімічні методи аналізу;
- теоретичні основи хімічних та фізико-хімічних методів аналізу.
вміти:
- вибирати та використовувати методи хімічного та фізико-хімічного аналізу речовин для встановлення їх якісного та кількісного складу;
- проводити розрахунки кількісного складу речовин на основі фізико-хімічних законів;
- використовувати в роботі довідкову‚ навчальну літературу; знаходити інші необхідні джерела інформації і працювати з ними.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):
· здатність розрізняти можливості використання основних методів аналізу;
· осмислювати чутливість та селективність реакцій;
· передбачати можливі наслідки використання того чи іншого методу;
· здатність здійснювати аналіз основних методів;
· здатність оцінювати надійність методів;
· здатність обирати реакції та методи для аналізу;
· здійснювати аналіз основних якісних реакцій;
· здатність розуміти принципи вибору реакцій та застосування методів.
Міждисциплінарні зв’язки.: Успішність засвоєння навчального матеріалу з дисципліни «Великий практикум з аналітичної хімії» ґрунтується на знаннях, отриманих студентами під час вивчення наступних дисциплін: «Аналітична хімія», «Органічна хімія». «Техніка експерименту», «Фізична хімія», «Колоїдна хімія», «Хімічні методи в біології», «Біохімія». Зокрема:
1. Аналітична хімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, проведення якісних реакцій на катіони та аніони, виконання розрахунків під час виконання кількісного аналізу.
2. Органічна хімія: знання хімічної термінології, основних законів та понять хімії.
3. Техніка експерименту: знання про хімічний посуд, властивості, будову та перетворення речовин.
4. Хімія фізична: знання про будову і склад речовин, розуміння основних законів хімії, а також основних закономірностей протікання хімічних реакцій.
5. Хімія колоїдна: знання основних законів хімії, будови і складу речовин, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень, властивостей розчинів.
6. Хімічні методи в біології: знання основних хімічних законів та понять хімії, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень.
Біохімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, їх перетворень та біологічної ролі хімічних елементів.