Introduzione
Метою викладання навчальної дисципліни є засвоєння основ хімії досліджень хімічного складу та структури лікарських препаратів і лікарських речовин із групи біологічно активних природних сполук, зокрема, алкалоїдів, антибіотиків, глікозидів, вітамінів та гормонів; сформувати у студентів вміння на основі хімічної структури характеризувати фізичні та хімічні властивості, методи їх ідентифікації, кількісного аналізу, а також пояснювати взаємозв’язок між хімічною будовою і біологічною дією.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Хімія фармацевтичних препаратів» є: опанування теоретичних основ хімії фармацевтичних препаратів; розуміння хімічних перетворень, які полягають в реакціях ідентифікації фармацевтичних препаратів, перевірки на чистоту препаратів, кількісного визначення вмісту лікарських речовин. вивчення теоретичних основ хімії фармацевтичних препаратів; вивчення хімічних перетворень, які полягають в реакціях ідентифікації фармацевтичних препаратів, перевірки на чистоту препаратів, кількісного визначення вмісту фармацевтичних препаратів.
Згідно з вимогами освітньої (освітньо-професійної, освітньо-наукової) програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):
– на основі хімічної структури вміти характеризувати фізичні та хімічні властивості лікарських препаратів і лікарських речовин із групи алкалоїдів, антибіотиків, гормонів, глікозидів, вітамінів та гормонів;
– проводити ідентифікацію лікарських речовин на основі властивостей та наявності функціональних груп;
– визначати кількісний склад лікарських речовин із групи алкалоїдів, антибіотиків, гормонів, глікозидів, вітамінів та гормонів;
– давати правильну оцінку отриманим результатам і робити висновок про якість фармацевтичних препаратів;
– виходячи із особливостей хімічної структури усвідомлювати умови зберігання фармацевтичних препаратів;
– використовувати знання і навички, одержані при вивченні курсу для вирішення теоретичних та експериментальних завдань при проходженні спеціальних дисциплін, а також в подальшій трудовій діяльності.
Міждисциплінарні зв’язки. Знання, отримані студентами з дисциплін: «Неорганічна хімія», «Органічна хімія», «Фізичні методи дослідження речовини», «Техніка експерименту», «Аналітична хімія», «Стандартизація та сертифікація», «Фізична хімія», «Електрохімія», «Оптичні методи аналізу», «Функціональний та елементарний аналіз», «Методи виділення та ідентифікації природних сполук».
Вивчення курсу «Хімія лікарських засобів» забезпечує успішність вивчення наступних навчальних дисциплін:
− Сучасні проблеми хімічної науки: володіння інформацією про нові наукові розробки в різних галузях виробництва, сучасні досягнення в хімії, використання в майбутній практиці фахівця-хіміка.
− Методологія та організація наукових досліджень: вміння використати наукові дослідження та власні експериментальні визначення в виконанні магістерської роботи.
− Аналіз природних і стічних вод: вміння виконувати якісний та кількісний аналіз, на основі отриманих результатів робити висновок."Фармацевтична хімія" П.О. Безуглий