Tematyka

  • спеціальність 102 Хімія

    Метою викладання навчальної дисципліни «Вибрані розділи органічної хімії» є розширення знання студентів і ознайомлення їх в більшому об’ємі з загальними теоретичними положеннями хімії органічних сполук, з логікою та історією даного розділу органічної хімії, найважливішими тенденціями її розвитку, які склались в даний час, з пізнавальним значенням хімії  гетероциклічних та елементоорганічних сполук

    . Основними завданнями вивчення дисципліни «Вибрані розділи органічної хімії» є:

    ·         Формування більш повних знань про закони і положення хімії; теорії будови атома, хімічного зв’язку і будови органічних молекул; стереохімії; встановлення взаємозв'язку між будовою, реакційною здатністю і властивостями органічних сполук в тому об'ємі, який необхідний для подальшого вивчення і розуміння основних хімічних, біологічних, екологічних, фізіко-хімічних процесів, які відбуваються на молекулярному рівні та їх впливу на природу людини і навколишнє середовище.

    ·         Сформувати знання про способи одержання та методи дослідження.

     Згідно з вимогами освітньої (освітньо-професійної, освітньо-наукової) програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):

    -        розв’язувати якісні та кількісні задачі до всіх розділів курсу;

    -        проводити хімічні експерименти на лабораторних заняттях;

    -        пояснювати явища, закономірності і процеси протікання хімічних реакцій;

    Міждисциплінарні зв’язки. Викладання курсу «Вибрані розділи органічної хімії» забезпечують дисципліни, які засвоювалися студентами при вивченні дисциплін – «Неорганічна хімія», «Фізика», «Вища математика», «Вступ да фаху», «Органічна хімія», «Аналітична хімія»

    Вивчення курсу «Вибрані розділи органічної хімії» забезпечує успішність вивчення наступних навчальних дисциплін:

    1. Хімія колоїдна: знання основних законів хімії, будови і складу речовин, властивостей органічних речовин і їх перетворень, властивостей розчинів.

    2. Фізико-хімічні методи досліджень речовини: знання основних фізичних явищ, хімічних законів та понять, фізико-хімічних властивостей органічних речовин.

    3. Біохімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, їх перетворень та біологічної ролі окремих класів органічних сполук.

    4. Біологічно активні речовини: знання властивостей, методів синтезу, біотрансформації органічних молекул.

    5. Хімія елементоорганічних сполук: знання хімічних законів елементовмісних сполук, іх складу і властивостей.

    Хімія високомолекулярних сполук: знання фізико-хімічних властивостей полімерів, методи і закономірності реакцій синтезу і перетворень високомолекулярних сполук.

  • Розділ 1. Монофункціональні похідні.

    • Розділ 2. Поліфункціональні похідні та органічні сполуки складної будови

      • Індивідуальне завдання