Мета та завдання дисципліни
Метою викладання навчальної дисципліни «Ситуаційний аналіз в політиці» є надання студентам необхідних знань стосовно сутності, особливостей та специфіки практичного застосування ситуаційного аналізу в політиці. Основними завданнями дисципліни «Ситуаційний аналіз в політиці» є: розкрити сутність та зміст ситуаційного аналізу в політиці, виробити практичні вміння та навички його застосування для ефективної реалізації цілей та завдань в політичній сфері. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: поняття, структуру та функції ситуаційного аналізу в політиці, особливості взаємодії політичного аналітика з клієнтом, загальну технологію надання консалтингово-аналітичних послуг в політичній сфері, особливості функціонування аналітичних структур.
Знайомство з сучасними напрацюваннями, що розкривають зміст та теоретичні засади осмислення ролі ситуаційного аналізу в процесах державотворення дозолить слухачам курсу вільно орієнтуватися у спеціальній термінології, процедурах та операціях, направлених на технологізацію політичних процесів, поглибить знання відносно специфіки використання методів аналітичної діяльності внутрішньому та зовнішньому рівнях реалізації політики.
Засвоєння принципів технологізації політичного простору сприятиме розвитку таких затребуваних роботодавцями «м’яких» навичок, як розуміння змісту, процедури та технологій організації аналітичного супроводу політичних процесів, а також критичне мислення. Інтерактивний формат курсу спонукатиме до дебатів, дискусії, аргументованого відстоювання власної точки зору, орієнтований на розвиток аналітичних здібностей та навичок ефективної усної й письмової комунікації. Виконання групових практичних завдань та підсумкових творчих проєктів спонукає до розвитку навичок командної роботи, організаційних та лідерських якостей