ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ОПРАЦЮВАННЯ ДО ЗМ1

Тема 1. Поняття про рекреалогію. Рекреація та відпочинок.

Підготувати відповіді на питання:

Основні концепції рекреології: політекономічна, соціокультурна, технологічна. Гуманоцентризм. Екологоцентризм. Історичні передумови виникнення концепції сталого розвитку. Економцентризм. Антропоцентризм. Натуроцентризм. Техноцентризм. Проблеми рекреалогії в Україні. Місце рекреації в суспільстві України. Проблеми рекреаційних установ. Головні задачі розвитку рекреації в Україні. Характеристика рекреаційного потенціалу України.

Тема 2. Рекреаційні ресурси. Просторова диференціація рекреаційних ресурсів у світі.

Підготувати відповіді на питання:

Природно-ресурсний потенціал України. Культурно-історичні ресурси України.Основні історико-культурні обєкти України: територіальний аспект. Оцінка архітектурно-історичних рекреаційних ресурсів. Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні (Софія Київська, Печерська Лавра, Старий Львів, Ким’янець-Подільський). Визначні памятки архітектури та містобудування. Археологічні та історичні памятки України. Музеї. Етнографічні особливості території та місця, повязані з життям і діяльністю видатних людей. Рекреаційні потоки відповідно соціокультурного освоєння територій. Просторова диференціація рекреаційних ресурсів у світі. Рекреаційні ресурси Європи, Азії, Африки, Північної Америки, Центральної і Південної Америки, Австралії і Океанії.

Тема 3. Рекреаційні потреби та діяльність.

Підготувати відповіді на питання:

Рекреаційний цикл. Рекреаційний кластер. Основні тенденції в розвитку рекреаційної діяльності. Оздоровчо-спортивна, пізнавальна та розважально-ділова діяльність галузевої рекреації.

Тема 4. Медико-біологічні проблеми України.

Підготувати відповіді на питання:

Природний рух населення України. Рівень та структура захворюваності. Фактори, що обумовлюють стан здоров’я населення України. Рівень смертності та основні його причини. Вплив соціально-економічних та природно-географічних умов па структуру захворювань. Епідемічна ситуація на українських землях. Вплив епідемій на демографічні процеси в Україні. Екологічний стан території України. Регіональні та покомпонентні відмінності в забрудненні земель. Аварія на ЧАЕС і медико-біологічні проблеми українського суспільства. Географія забрудненості території України основними ізотопами та їх вплив на здоров’я населення окремих регіонів. Рівень медичного обслуговування в областях України. Шляхи покращення медико-екологічної ситуації


Ostatnia modyfikacja: Saturday, 14 September 2024, 02:05