Загальне
Бондаренко Володимир Григорович
(доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства).
Кафедра: українознавства, ІІ корпус, ауд.413
E-mail: vobondarenko10@gmail.com
Телефон: (061) 289-12-82
Інші засоби зв’язку: Moodle (форум курсу, приватні повідомлення) або за звертаннями на пошту.
Початок ХХІ століття дедалі більше демонструє посилення впливу національної культури на долі цілих народів та окремих людей. Можна стверджувати, що на сьогодні проблема національної культури й етнокультурних відмінностей набула в Україні набагато більшого суспільно-політичного значення, ніж економічні проблеми. Про це свідчать події 2014 – 2016 рр., коли національна ідентичність та належність до певної національної культури вплинули на визначення політичних поглядів багатьох громадян України.Гасло розбудови національної культури нині не менш актуальне, ніж гасла щодо демократизації українського суспільства, побудови правової держави, трансформації української економіки на засадах цивілізованих ринкових відносин європейського вибору нашої держави. Особлива роль у вирішенні цієї проблеми належить курсу «Історія українського та зарубіжного мистецтва», який об’єднує в собі систему і безліч способів глибокого пізнання складних питань культурно-історичного процесу у світі і в Україні. Незаперечним є також і те, що у становленні кожної людини як особистості та формуванні її духовної культури важливе місце посідають знання проблем культури. Проте культурні питання мають не лише велике суспільно-політичне значення. Складні політичні процеси в сучасній Україні засвідчують глибокий смисл проблеми національної культури як граничної основи буття української спільноти, її ідентичності та єдності, а також самоствердження серед інших спільнот і культур світу.
Виходячи з вищеозначеного, метою викладання навчальної дисципліни «Історія українського та зарубіжного мистецтва» є формування у студентів знань про сутність мистецтва як форми людської діяльності, її різновиди та історико-типологічні ознаки, історію та сучасний стан українського та зарубіжного мистецтва, про досвід існування українського народу в системі загальнолюдських цінностей і досягнень, його роль у вихованні особистості та розвитку суспільства.
Даний курс має широкі міждисциплінарні зв’язки, які виявляються в комплексному використанні системи філософського, історичного, мистецтвознавчого знання, загальності понятійно-термінологічного апарату з іншими суспільними та людинознавчими науками.