Особливості кримінальних субкультур. Кримінальна субкультура особистості, вчинення злочинів, участь у кримінальному процесі, спосіб життя злочинця.
Кримінальна субкультура соціальної групи тазміст існуючих між її учасниками зв'язків.
Кримінальна субкультура суспільства і становище криміналітету в суспільстві.
Кримінальна субкультура виступає як сполучна ланка поведінки людини до скоєння злочинів і після того, як він прийняв для себе це рішення.
Соціальні статуси і ролі кримінальних спільнот. Кримінальна поведінка особи в суспільстві. Поведінка особи в місцях позбавлення волі.
Регулятивна функція. Вона полягає в тому, щоб формувати, взаємини і поведінку представників кримінальних спільнот. Вона містить в собі: регулювання соціального статусу, відносини до правових установ, адміністрації виправних установ і т.д; регулювання поведінки в місцях позбавлення волі і в побуті; регулювання порядоку дозволу міжособистісних конфліктів всередині кримінальних спільнот; виробництво і підтримку ритуалів прийняття нових учасників кримінальних спільнот; застосовання системи санкцій і покарань по відношенню до осіб, що допускають порушення регламенту і правил.
Кримінальна субкультура служить в якості певного самоствердження і психологічного захисту.
Остання функція кримінальної субкультури полягає в тому, що вона: перекручує суспільну свідомість, дестабілізує добропорядність населення; зберігає та передає злочинний досвід і традиції з покоління в покоління; формує громадську думку про раціональність правопорушень і злочині
- Enseignant: Лепський Максим Анатолійович