Структура за темами
- Загальне
- Презентація курсу Металургійне паливо та відновлювачі
Презентація курсу Металургійне паливо та відновлювачі
Високі температури, необхідні для багатьох металургійних переділів, досягаються спалюванням палива і (поки рідше) електронагріванням.
Паливом служать горючі речовини, які вигідно спалювати для отримання тепла. Вони бувають твердими (вугілля, торф, дрова, кокс), рідкими (нафта, мазут, гас, бензин), або газоподібними (природний й інші горючі гази).
До складу будь-якого палива входять пальні складові -вуглець, водень, вуглеводні, наприклад метан СН4 та інші, описувані в загальному вигляді формулою Сn Нm, а також негорючі – мінеральні речовини і волога.
Мінеральні домішки при згоранні палива дають золу; вона складається з оксидів алюмінію, заліза, кремнію, кальцію та інших елементів. Зола поглинає порівняно трохи тепла; проте чим більше в паливі золи, тим менше складових. Зола обволікає частинки палива, утрудняючи доступ кисню до них, а отже, і спалювання палива. Особливо небажана легкоплавка зола, плівки розплаву якої на паливі найбільш щільні.
У металургії паливо часто спалюють в тому ж пічному просторі, де переробляється руда. Для кращого використання печей об'єм палива і його витрата повинні бути малими. Для металургії потрібне висококалорійне і малозольне паливо: зола може забруднювати продукти переробки. Кращі види металургійного палива: газ, мазут, кокс і висококалорійне кам'яне вугілля.
- Змістовний модуль1
Змістовний модуль1
- Змістовний модуль2
Змістовний модуль2
- Змістовний модуль 3
Змістовний модуль 3
- Змістовний модуль 4
Змістовний модуль 4
- Підсумковий контроль
Підсумковий контроль