Тематический план

  • ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

    Метою викладання дисципліни «Основи конструювання опто -та мікроелектронних пристроїв» є формування у студентів професійних знань з правил конструювання та технології виготовлення оптоелектронних приладів на основі електричних переходів у напівпровідниках.

     Завданням вивчення дисципліни є засвоєння фізичних основ роботи та конструювання опто- та мікроелектронних пристроїв на основі гомо –та гетеропереходу, контакту метал –напівпровідник та складних гетерострутур і формування практичних навичок щодо вирішення конструкторських завдань при їх створенні  та  використанні. Ознайомити здобувачів з основними методами вимірювання параметрів оптоструктур, статистичної обробки отриманих результатів, формулювання аналітичних висновків за отриманими результатами вимірювань.

    У разі успішного завершення курсу студент зможе:

     -        Збирати необхідну інформацію, використовуючи науково-технічну літературу, бази даних та інші джерела, аналізувати і оцінювати її.

    -        Досліджувати процеси у мікро- та наноелектронних системах, приладах й компонентах з використанням сучасних експериментальних методів та обладнання, здійснювати статистичну обробку та аналіз результатів експериментів.

    -        Забезпечувати професійний розвиток членів колективу з урахуванням світового  досвіду  і  вимог  до  персоналу  в  сфері  розробки  та  експлуатації мікро- та наноелектронних систем.


                      Змістовий модуль 1 Мікро – та  оптоелектронні системи

     Тема 1. Основні елементи опто -та мікроелектронних пристроїв. Класифікація,  параметри  та характеристики.

    Тема 2. Ефекти оптоелектроніки: фотогальванічний, електрооптичний,  магнітооптичний та інші. Основні методи конструювання та способи реалізації пристроїв на оптоструктурах

    Проміжний контроль1

    Лабораторна робота 1

     

                       Змістовий модуль 2 Способи конструювання оптоелектронних систем

     Тема3. Базові компоненти оптомікроелектронних пристроїв, основні типи, класифікація та застосування. Етапи та методи конструювання діодних модулів на оптоструктурах.

    Тема 4. Етапи та методи конструювання    напівпровідникових пристроїв спеціального призначення, їх функціональні можливості та особливості побудови.

    Проміжний контроль 2

    Лабораторна робота 2

     

                         Змістовий модуль 3 Організація проєктування оптоелектронних систем

      Тема 5. Сучасні інтегральні  оптоструктури. Призначення, особливості побудови, функціональні можливості та способи проєктуювання, режими роботи, методика розрахунку  характеристик, основні параметри та застосування.

    Тема 6. Використання фотоелектричних компонентів, особливості функціонування та способи реалізації.

    Проміжний контроль 3

    Лабораторна робота 3

                         Змістовий модуль 4 Основи та перспективи розвитку сучасної фотовольтаїки

     Тема 7. Технічні параметри та характеристики сонячних елементів. Конструкції і матеріали, технології отримання дифузійних p-n переходів для виготовлення напівпровідникових оптоструктур.

    Тема 8. Методи випробування, параметри та характеристики надійності та безвідмовної роботи  оптоелектронних структур для мікро- та наносистемної техніки.

    Проміжний контроль 4

    Лабораторна робота 4