Diagrama de temas
- General
- Лекції
Лекції
- Література
Література
- Практичні завдання
Практичні завдання
Випишить із хрестоматії "Філософія. Природа, проблематика, класичні розділи" за ред. Г.І. Волинки визначення філософії ("метафізики"), формулювання її головних цілей і завдань із уривків творів:
- Хайдеггер М. Що таке метафізика? (С. 12 - 14);
- Кант І. Вступ (про природу метафізики (С. 14 - 15);
- Аристотель Метафизика (с. 16).
Позиція якого філософа Вам імпонує? Обгрунтуйте свою думку.
Прочитайте у хрестоматії "Філософія. Природа, проблематика, класичні розділи" за ред. Г.І. Волинки уривки творів Лао-цзи "Дао де цзин" (с. 40-42), Псевдо-Аристотеля "Про Мелісса, Ксенофана, Горгія. розд. 3 - 4: Розд. 3" (с. 42-43), Фрагменти Геракліта (с. 44). Випишить наведені у вказаних текстах характеристики "Дао", "Бога" і "Логоса". Які з них дають змогу глибше зрозуміти природу буття людини. Обгрунтуйте Вашу думку.
Прчитайте уривок із твору Джорджа Берклі "Трактат про принципи знання" ( "Філософія. Природа, проблематика, класичні розділи" за ред. Г.І. Волинки, С. 56-57). Визначить головну авторську ідею та аргументи, використані для її обгрунтування. Чи згодні Ви з висновком Дж. Берклі про неможливість існування такої річі як "зовнішній об'єкт"? Обгрунтуйте власну позицію.
Багато студентів міркує так: "Якщо матерія - це об'єктивна реальність, дана нам у відчуттях,тоді свідомість іншої людини відносно до мене також є об'єктивною реальністю, оскільки вона існує незалежно від моєї свідомості і за допомогою мови, поведінки впливає на мої органи чуття і, тим самим, викликає відчуття. Відтак, свідомість інших людей є для мене матерією".
Де в цьому міркуванні відбулася помилка?
- Тестові завдання
Тестові завдання
- Індивідуальне завдання
Індивідуальне завдання
Підготуйте есе, обравши тему, виходячи з таких тематичних напрямків:
1) проблема визначення предмету філософії;
2) проблема буття у філософії;
3) проблема свідомості у філософії;
4) проблема людини у філософії;
5) проблема штучного інтелекту у філософії;
6) проблема суспільства у філософії.
Рекомендована структура: актуальність, визначення мети, виклад основного матеріалу, висновки, дослідницька перспектива.
Обсяг - 4-5 сторінок - основний текст, 1-2 сторінки - список використаної літератури, 1,5 інтервал, Times New Roman, 14 шрифт.
Список використаної літератури рекомендується складати в алфавітному порядку. У текст посилання на використані джерела - за таким зразком: [1, с. 3], де 1 - порядковий номер у списку літератури, с.3 - сторінка 3 у книзі, на яку посилаємося.