Анотація вибіркового освітнього компонента
«ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ»
Держава поставила амбітні цілі реорганізувати систему управління, фінансування і менеджменту освіти шляхом децентралізації, дерегуляції, запровадження інституційної, академічної і фінансової автономії закладів освіти, дотримання ними принципу відповідальності за результати освітньої і виховної діяльності. В управлінні закладами освіти окреслено перехід до системи освітнього менеджменту.
Мета навчальної дисципліни – ознайомити майбутніх учителів початкової освіти із сутністю менеджменту в освіті, особливостями його побудови, характеристиками процесів, функцій та структурних елементів освітнього менеджменту.
Завдання:
- сформувати поняття про освіту в Україні як цілісну систему;
- показати ієрархію основних рівнів управління освітою, визначити їх основні характерні ознаки;
- ознайомити з основними положеннями директивних і нормативних документів, що регламентують діяльність органів управління освітою;
- дати поняття щодо основних типів навчальних закладів (середніх загальноосвітніх, вищих);
- показати особливості управління освітою в умовах соціально-економічних перетворень у країні;
- визначити основні напрями поліпшення управління освітою
- вироблення гуманістичної професійної позиції.
- Викладач: Юрченко Костянтин Іванович