Généralités
Курс «Система державного та політичного управління України»є однієї з базових навчальних дисциплін для студентів-політологів, яка формує фахову спрямованість політологічної освіти, що отримують студенти спеціальності «Політологія» даного вузу. Даний курс сприяє поліпшенню практичної пристосованості фахівців-управлінців до умов ринку праці. Основи політологічних та управлінських знань, що є базовими елементами даного курсу, покликані допомогти зрозуміти суть процесів, що відбуваються в політичній сфері суспільства, і визначити своє місце в політичному житті. Курс спрямований на формування навиків раціонального і критичного осмислення соціальної дійсності, що додає йому не тільки пізнавальну, але і практичну значимість.
Метою викладання навчальної дисципліни «Система державного та політичного управління України» є формування уявлення про складові та специфіку державного управління й місцевого самоврядування України крізь призму різних концептуальних підходів, та його місце в системі сучасних політичних та управлінських наук.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Система державного та політичного управління України» є вивчення структури та взаємозв’язку складових елементів системи політичного та державного управління, що забезпечує сталий розвиток політичної системи в цілому.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
Знати:
1. Теоретичний аспект становлення наукового знання про систему політичного та державного управління.
2. Володіти інструментарієм курсу.
3. Структуру, специфіку та функції системи державного управління.
4. Головні парадигми та концепції системи адміністративного державного та політичного управління України.
5. Різноманіття актуальних проблем системи державного управління України.
6. Специфіку кожної складової системи політичного та державного управління.
7. Можливості практичного застосування отриманих знань.
Вміти:
1. Фахово тлумачити головні терміни теоретичного курсу.
2. Застосовувати сучасний теоретико-методологічний інструментарій для аналізу комплексу проблем, що виникають у процесі проведення адміністративної реформи, і розробки заходів щодо їх розв’язання.
3. Узагальнювати вітчизняний і зарубіжний досвід адміністрування з метою його використання в процесі розбудови нової системи політичного та державного управління в Україні.
4. Проводити системний аналіз політичного управління та його інструментальних технологій.
5. Визначати конфліктні та ризиковані властивості конкретних політичних рішень.
6. Порівнювати систему політичного і державного управління в Україні та в кранах світу.
7. Прогнозувати і об’єктивно оцінювати результати здійснюваних в процесі адміністративної реформи конкретних заходів і на основі інноваційних підходів визначати шляхи оптимізації виконавчо-розпорядчої діяльності органів державної влади, їх підрозділів і посадових осіб.
8. Застосовувати теоретичні знання на практиці.