Основи економетрії
Викладач: кандидат фізико-математичних наук, доцент , Зіновєєв Ігор Валерійович
Кафедра: Загальної математики, І корпус, ауд. 21а
E-mail: zinoveev@znu.edu.ua Телефон: (061) 289-12-54
Інші засоби зв’язку: Moodle (форум курсу, приватні повідомлення)
В буквальному перекладі
слово «економетрія» означає вимірювання економіки. Але звичайно це поняття є значно
ширшим, хоча вимірювання є однією з його складових частин.
Економетрія – фундаментальна економіко-математична наука, яка на основі статистичних даних про соціально-економічні явища вивчає методику побудови економічних моделей для відродження закономірностей, кількісних зв’язків, динаміки цих явищ (процесів) в економічному просторі з метою прогнозування, аналізу взаємного впливу явищ та прийняття оптимальних рішень щодо планування, розподілу матеріальних, фінансових ресурсів.
Мета дисципліни – вивчити методи побудови економічних моделей, які кількісно описують взаємозв’язки між економічними показниками, дати навички використання цих моделей в економічних дослідженнях.
Предметом курсу «Основи економетрії» є методи побудови та застосування економетричних моделей, що характеризують взаємозв’язок між економічними показниками.
Знання, набуті при вивченні економетрії, широко застосовуються у різних економічних курсах: менеджменту, маркетингу, макроекономіки, мікроекономіки та ін.
Крім того, ознайомлення з економетричними методами дає додаткові можливості для використання обчислювальної техніки, сприяє розвитку аналітичних навичок та становить основу для проведення економічних досліджень.
В додатках подано необхідні статистичні таблиці
Навчальний посібник «Економетрія» надає можливість оволодіти основами побудови та аналізу економетричних моделей економічних явищ та процесів.