Загальна характеристика курсу
Внаслідок реформування лісового господарства і лісової промисловості виникла потреба в періодичному оновленні змісту підручників з економічних дисциплін і приведення їх у відповідність з реальним станом економіки. З цією метою у 1998 р. був оновлений підручник “Організація і планування лісового господарства”. Дисципліну «Економіка садово-паркового господарства» була започаткована в 2001 р.. В 2005 р. у зв’язку з виробничою необхідністю ця дисципліна також була реструктуризована і отримала назву Економіка лісового та садовопаркового господарств., планування та управління садово-парковим господарством”. Оскільки значна частина робіт, що виконуються в лісовому господарстві, за технологією, організацією виробництва і плануванням схожі з садовопарковим господарством.
Метою викладання навчальної дисципліни «Економіка лісового та садово-паркового господарства» є: надання студентам комплексу теоретичних знань і практичних умінь, навичок необхідних для економічної діяльності в лісовому та садово-парковому господарствах.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Економіка лісового та садово-паркового господарства» є: надання студентам комплексу економічних знань; усвідомлення ролі і практичного значення набутих знань і конкретних форми прояву у лісовому господарстві економічних законів та категорій; формування навичок самостійного економічного аналізу для прийняття ефективних управлінських рішень.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- економічні основи виробництва в лісовому і садово-парковому господарстві;
- сутність та зміст основних економічних категорій; -
- шляхи підвищення ефективності лісогосподарського виробництва; -
- багатоцільові основи використання лісових ресурсів і садово-паркового господарства; -
- методи економічного обґрунтування для прийняття управлінських рішень;
вміти:
- виконувати техніко-економічні розрахунки і на їх основі здійснювати аналіз альтернативних рішень;
- розраховувати і володіти основами бізнес-планів; застосовувати новітні форми і види оплати і організації праці;
- планувати діяльність, фіксувати і зіставляти проміжні та кінцеві результати економічної діяльності.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні досягти таких компетентностей: здатність використовувати професійно-профільні знання у галузі економіки лісового та садово-паркового господарств; здатність виконувати техніко-економічні розрахунки і на їх основі розробляти бізнес плани; здатність використовувати базові знання про склад і структуру виробничо-господарської діяльності підприємств; здатність до аналізу альтернативних варіантів для вибору оптимальних рішень у галузі лісового та садово-паркового господарств .
Міждисциплінарні зв’язки: для повноцінного засвоєння матеріалу з дисципліни «Економіка лісового та садово-паркового господарств» необхідно мати знання щодо особливостей економіки, організації, планування та управління на підприємствах, тому базовими для вивчення дисципліни є «Вища математика», «Основи інформатики», «Основи економічної теорії». Дисципліна «Економіка лісового та садово-паркового господарств необхідна для засвоєння професійно спрямованих дисциплін.
Компетентності сформовані у студентів під час вивчення даної дисципліни використовуються в подальшому для проходження навчальних практик; проведення науково-дослідних та проектних робіт під час виконання кваліфікаційної роботи бакалавра та майбутньої професійної діяльності.