Topic outline

  • General

  • Змістовий модуль 1. Теоретико-методологічні засади формування та розвитку логістізацї будівельної галузі

    Проблеми розвитку будівельної галуз та її науково-практичної бази. В умовах сьогодення та у відповідності до інноваційних зрушень та науково-практичних особливостей розвитку будівельної галузі пропонуємо сукупність визначених елементів, процесів, ресурсів та всіх супутніх елементів визначити як систему «виробничий кластер»

    Сучасні тенденції використання науки логістики в програмах розвитку будівельної галузі та її виробничого кластеру.

    Логістика зіграє дуже серйозну і важливу роль в цілому розвитку виробничого кластеру будівельної галузі за рахунок  оптимізації потоків ресурсного забезпечення вітчизняними будівельними матеріалами і сприятиме впровадженню у вітчизняний ринок нової продукції. Робота в цьому напрямі ведеться. В той же час вона вимагає підвищеної уваги. Основним критерієм логістики є логістизація.  Логістизація    організація логістичних систем на основі теорії логістики; цілеспрямований процес впровадження логістичного підходу до оптимізації розвитку організаційно-економічної діяльності підприємств будівельної галузі та виробничого кластеру.

  • Змістовий модуль 2. Теоретична платформа значення логістичної системи в будівництві

    Сутність та класифікація логістичних систем будівельної логістики.

    Аналіз моделей формування логістичної системи будівельної логістики.

    Методологія ефективності функціонування логістичних систем будівельної логістики.

    Визначення «логістична система» трактується поняттями від онтологічного, де «логістична система – це адаптивна система із зворотним зв'язком, що виконує ті або інші логістичні функції», до гносеологічного, коли під логістичною системою розуміють «... будь-яку цілісну суспільну або велику систему, яка в природному прагненні забезпечити своє стійке розширене відтворення і продовжити тим самим життєвий цикл свого існування на тривалу перспективу цілеспрямовано шукає і знаходить найбільш ефективну форму системної організації свого функціонування і розвитку» [54]. Між ними знаходиться суто утилітарне визначення: «Логістична система – це система управління рухом матеріалопотоків, починаючи від постачання сировини і закінчуючи постачанням готової продукції кінцевому споживачеві, а також інформаційних потоків, що асистують руху матеріалів.

    Основа метода моделювання – прогноз поведінки системи. Істотною характеристикою будь-якої моделі є міра повноти подібності моделі модельованого об'єкту.
  • Змістовий модуль 3. Концептуальні аспекти формування засад будівельної логістики

    Концептуальні аспекти розвитку  будівельної галузі на основі логістичної науки. Для покращення концепції розвитку виробничого кластеру будівельної галузі необхідно впровадити концепцію логістики. Основні складові концепції логістики  - системний підхід,  ухвалення рішень на основі економічних компромісів; облік витрат,  підвищення конкурентоспроможності підприємств.

    Процес управління виробничим кластером будівельної галузі на засадах будівельної логістики. Новизна логістики полягає, перш за все, в зміні пріоритетів між різними видами господарської діяльності підприємств виробничого кластеру будівельної галузі на користь посилення значущості управлінням матеріальними потоками. Лише зараз  фахівці усвідомили, яким потенціалом підвищення ефективності володіє раціоналізація потокових процесів, особливо, на нашу думку, в організації управління будівельними підприємствами та підприємствами будіндустрії


  • Змістовий модуль 4. Методологічна платформа будівельної логістики як сучасний інструментарій

    Аналітичний модуль вирішення практичних задач виробничого кластеру на основі будівельної логістики. Підрозділи, що займається логістикою на підприємстві тісно взаємодіє з підрозділами планування виробництва. Виробництво залежить від своєчасної доставки сировини, матеріалів, комплектуючих виробів в необхідній кількості і певної якості. Відповідно, фахівці з логістики, що забезпечують проходження наскрізного матеріального потоку (отже, і організацію постачання підприємства), повинні брати участь в ухваленні рішень про впровадження продукції у виробництво

    Будівельна логістика як альтернатива розвитку виробничого кластеру будівельної галузі. Однією з функцій служби логістики є доставка сировини та комплектуючих безпосередньо на робочі місця  будівельного майданчика  і переміщення виготовленої продукції у місця зберігання.Тому ключовою звязуючою ниттю є управління інформаційними потоками

  • Змістовий модуль 5. Системотехнічний підхід до розвитку будівельної логістики

    Принципи системності формування виробничого кластеру будівельної логістики.

    Системні моделі виробничого кластеру будівельної логістики в розрізі управління матеріальними ресурсними потоками забезпечення будівельного виробництва.

    Системотехніка будівництва – це науково-технічна дисципліна, яка вивчає технічні, організаційні, управлінські, економічні та ін. будівельні системи і міжсистемні зв'язки, сприяє досягненню кінцевого результату в будівництві. Термін «системотехніка» виник в 60-і роки у зв'язку з розвитком і широким розповсюдженням в науці, техніці, управлінні, у всіх галузях народного господарства автоматизованих систем

  • Змістовий модуль 6. Системні моделі виробничого кластеру будівельної логістики

    Системні моделі виробничого кластеру будівельної логістики в розрізі управління матеріальними ресурсними потоками забезпечення будівельного виробництва.Раціональні програми розвитку будівельної логістики повинні враховувати реальні результати досягнень  науково-технічного прогресу, направлені на вдосконалення технології будівельного виробництва і економію витрат матеріальних ресурсів, оптимального руху матеріальних та інформаційних потоків, на  подальшу  економію собівартості заходів, що у результаті веде до максимізації економічного ефекту.

  • Змістовий модуль 7. Системна модель виробничого кластеру будівельної логістики «можливості-обмеження-комунікації»

    Найбільш важливі приклади ускладненої постановки транспортної задачі стосовно питань оптимізації перевезень і розглянута методика приведення поставлених задач до типу і форми транспортних з тим, щоб рішення могло бути виконано за допомогою транспортних алгоритмів.

    Оптимізації планування розподілу продукції, а саме рух матеріально-ресурсного потоку, доводиться враховувати обмежені можливості транспортних шляхів і засобів.

  • Змістовий модуль 8. Аналітичний модуль вирішення практичних задач виробничого кластеру на основі будівельної логістики

    Транспортно-логістична система виробничого кластеру будівництва могла чітко функціонувати, потрібно побудувати  (створити) відповідну структуру, яка буде відповідати матеріально-технічному забезпеченню будівельного виробництва, згідно технології та організації. Тобто знайти оптимальне рішення задачі закріплення об’єктів будівництва за заводами будіндустрії, використовуючи базу управління транспортно-логістичної системи.

  • Підсумковий контроль