Практична робота 5

Знаючи типові помилки при створенні блоги проаналізуйте на їх наявність будь-який вчительський чи тренерський блог.

Типові помилки при створенні блогу:

1. Відсутність назви. Блог, який не має назви, складно запам’ятати, особливо, якщо він знаходиться на блогсервісах. Тому назва є обов’язковим елементом при створенні блогу. Назва може бути простою або складатися з декількох слів.

2. Анонімність. Достатньо розповсюджена помилка. Автори блогів приховують власне ім’я, чим займаються тощо. Відвідувач блогу повинен чітко розуміти наступне: хто є автором блогу, сфера його діяльності, успіхи і досягнення тощо. Більш доцільно надати максимально повну інформацію про себе на вкладці «Про автора»: розмістити власне фото, описати сферу діяльності, розмістити подяки, грамоти, сертифікати тощо. Таким чином, збільшиться рівень довіри відвідувачів блогу.

3. Велика кількість сторінок. Розповсюджена помилка початківців. Під назвою блогу не варто розміщувати велику кількість сторінок. Це відволікає увагу, відвідувачі не можуть зорієнтуватися. Достатньо розмістити до 10 основних сторінок.

4. Занадто довгий текст. Досить розповсюджена помилка: текст одного повідомлення займає 1-2 сторінки. Цього краще уникати. Краще розмістити привабливий заголовок, 1-2 абзаци тексту й надати гіперпосилання, перейшовши за яким відвідувач зможе повністю прочитати текст і завантажити його.

5. Граматичні і синтаксичні помилки. Повідомлення в блозі повинні бути написані без помилок. Наявність граматичних та синтаксичних помилок відштовхне читачів від блогу.

6. Тривале завантаження сторінки. Час завантаження сторінки має бути мінімальним. В іншому випадку відвідувачі не дочекаються завантаження сторінки. Перешкодою для швидкого завантаження сторінки може бути, наприклад, велика кількість зображень. Доцільно розміщувати тільки ті зображення, що ілюструють повідомлення. Також під час створення та підтримки освітнього блогу необхідно відмовитися від реклами (наприклад, товарів, послуг тощо). Зайва реклама також збільшує час завантаження сторінки.

7. Невдалий дизайн. Перше, на що звертає увагу відвідувач, оформлення блогу. Якщо розмістити на темному фоні світлий текст, то відвідувач покине сайт, тому що така кольорова гама важко сприймається. Краще зробити навпаки: темний текст на світлому фоні.

8. Зайва анімація. Різні зображення, які рухаються, відволікають увагу відвідувача та не дозволяють зосередитися на інформації.

9. Відсутність плану. Достатньо розповсюджена помилка. Автор блогу не має уявлення про чіткість, логічність, послідовність інформації, що розміщується.

10. Ігнорування соціальних мереж. Для залучення читачів доцільно використовувати соціальні мережі, наприклад, Facebook. Після подання інформації в блозі необхідно розмістити «рекламу» в соціальній мережі (короткий текст та посилання на блог). Це дасть змогу привернути увагу до блогу.

Результати представте у вигляді презентації, збереженої у форматі pdf