Практичне завдання 2
Максимальна кількість балів – 15.
Дайте письмові відповіді на запитання:
1. Складіть список рекомендацій для батьків щодо створення сприятливого мовленнєвого середовища для дитини.
2. Розробіть сценарій консультації з батьками дитини з мовленнєвими порушеннями, в якому ви пояснили б їм, як працює мозок під час мовлення і які методи корекції можуть бути ефективними.
3. Створіть інфографіку, яка візуально представляє взаємозв’язки між різними мовленнєвими зонами мозку (сайти: https://coggle.it/, https://www.canva.com/). Завантажте на Moodle або готові файли, або посилання на них.
4. Спробуйте сформулювати власну гіпотезу щодо механізмів розвитку мовлення і запропонуйте експериментальні підходи для її перевірки.
Дайте усні відповіді на запитання під час пари:
1. Як зміниться роль логопеда в майбутньому з розвитком нових технологій та наукових відкриттів?
2. Які етичні аспекти слід враховувати при застосуванні технологій запуску мовлення, особливо у випадку дітей з важкими порушеннями розвитку?
3. Які основні мовленнєві зони мозку і за які функції вони відповідають? 4. Що таке нейропластичність і як вона пов'язана з розвитком мовлення? 5. Які фактори впливають на розвиток мовлення у дітей? 6. Яка роль комунікації та соціальної взаємодії у розвитку мовлення? 7. Які основні психолінгвістичні моделі мовлення ви знаєте?
Бажаю удачі! 🤗