Новини

Анотація курсу

Анотація курсу

par Краснокутський Олександр Володимирович,
Nombre de réponses : 0

Призначення курсу «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» полягає у продовженні розвитку прийомів та навичок публічно-управлінського мислення в контексті здійснення адміністративно-управлінської діяльності в публічній сфері, які отримують знання з публічного управління та адміністрування в рамках освітньої бакалаврської програми. Процес навчання орієнтований на вирішення теоретичних і практичних завдань з опанування прийомів активної та включеної адміністративної взаємодії в інформаційному державно-організованому суспільстві, що керується зазвичай у своїх соціальних практиках різноманітними формами ідеології як теоретично-обґрунтованої практичної свідомості.

Згаданий курс базується на плюралістичній гуманістичній ідеологічній парадигмі, яка  ставить у центр уваги розвиток особистості кожного студента, його інтелектуальні потреби, інтереси, а також методичну допомогу в особистому зростанні й ідеологічному збагаченні. Критичне мислення під час опанування публічно-управлінських адміністративних практик неможливе без постановки проблемних задач. Ці задачі мотивують студентів на активне засвоєння матеріалу за рахунок подиву й цікавості до навколишнього соціально-неоднорідного державно-організованого світу, що історично розвивається. Процес вивчення тем має пошуковий характер, що дозволяє зорієнтувати студентів на засвоєння публічно-управлінських адміністративних форм та практичних методів творення адміністративної владної управлінської діяльності.

Чому важливо вивчати адміністративну діяльність та її різноманітні форми, застосовуючи при цьому критичне управлінське мислення, пізнаючи історію та логіку розгортання публічно-управлінських адміністративних форм? Критичне мислення займе у 2020 р. друге місце у рейтингу корисних людських навичок (за даними Всесвітнього економічного форуму в Давосі), необхідних для подальшого існування людини й людства. Вміння працювати з адміністративно- управлінськими смислами та впливати на їх видозмінення, творення й відтворення в суспільній свідомості, здійснювати практично адміністративні ппрактики стає неодмінною рисою сучасного висококваліфікованого фахівця, публічного управлінця, який бажає впливати на розвиток соціокультурних державотворчих процесів, політичні, правові, естетичні, моральні, релігійні комунікації, а також створення програмних документів для формування, функціонування тих чи інших організаційних структур, установ, громадських та політичних організацій в Україні, що здійснює свій незалежний державницький поступ.

Поява в Україні проявів постмодерного суспільства значно збільшила обіг та вплив інформації на життя людини. Вміння орієнтуватись в потоці публічно-управлінських адміністративних практик, в адміністративно-управлінському інформаційному різноманітті, використанні та обробці наявних джерел корисної інформації, у процесі творення нового адміністративно-управлінського знання, його критичного засвоєння й перетворення на впливовий ідеологічний прогресивний продукт є запорукою успіху практичної діяльності фахівця з публічного управління та адміністрування, сучасного публічного творця-ідеолога й управлінця.

Осягнення та пізнання історичного публічно-управлінського адміністративного масиву, історії та логіки розгортання адміністративно-управлінських форм важливе для фахівця з публічного управління як провідника креативних змін у соціально-неоднорідному політично-організованому просторі, які мають розвиватись у гармонії «людина – державно-організоване суспільство» та сприяти конструктивним державотворчим змінам у майбутньому. При вивченні дисципліни «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» розкриваються фундаментальні підходи до формування креативних адміністративно-управлінських змін у соціальній перспективі, творення суспільства й держави загального блага.

Курс «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» є необхідною частиною виховання фахівця з публічного управління та адміністрування, який забезпечить його інструментами для раціонального бачення життя та використання їх у освітній, педагогічній та суспільство-творчій публічно-управлінській адміністративній діяльності. Він спрямований на формування вміння критично мислити, творити соціальні концепти, ідеологічні управлінські адміністративні форми та використовувати їх у сучасних управлінських практиках соціально-неоднорідного державно-організованого суспільства.

Курс «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» є варіативною дисципліною для підготовки студентів з освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування».

Метою викладання навчальної дисципліни «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» є формування обізнаності майбутніх фахівців у галузі публічного управління та адміністрування щодо історії, логіки розгортання адміністративних публічно-управлінських форм, різновидів здійснення відповідної практики в громадських та політичних організаціях та вироблення вміння у студентів формувати критичну управлінську картину світу, а також проводити оцінку владних адміністративно-управлінських здобутків креативного соціокультурного публічного простору у соціально-неоднорідному державно-організованому суспільстві, що історично змінюється.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Адміністративна діяльність у громадських та політичних організаціях» є:

ü встановлення та закріплення теоретичних засад адміністративної публічно-управлінської діяльності та особливостей їх застосування в громадських організаціях та політичних партіях;

ü пізнання й засвоєння системи адміністративно-управлінських владних форм, історичних та логічних особливостей виникнення та розгортання системоутворюючих ключових різновидів публічного адміністративно-управлінського явища;

ü набуття студентами практичних навичок і вмінь застосовувати набуті знання в публічного адміністрування в теоретичній та практичній діяльності креативних індустрій соціально-неоднорідного державно-організованого суспільства, громадських структур та політичних організацій.

Формат курсу. Проведення практичних зайнять, виконання самостійної роботи (аналіз першоджерел) та проведення консультацій для кращого розуміння тематики курсу. У курсі використовується формат face2face, спрямований на передачу адміністративних публічно-управлінських практик у вигляді проблемного навчання та аналізу практичних ситуацій минулого й сьогодення, рішення завдань щодо опанування відкритих та прихованих адміністративно-діяльнісних смислів, творення ідеологічного супроводу практичної публічно-управлінської адміністративної діяльності, креативних сучасних соціокультурних державотворчих практик.