Обзор глоссария по алфавиту

Специальные | А | Б | В | Г | Д | Е | Ё | Ж | З | И | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Э | Ю | Я | Все

О

Об'єкт дослідження

Область діяльності людини, у якій виявляється і розпізнається проблема, що вимагає пізнання та вирішення. Середовище, у якому проявляється проблема.

Операція

Елемент процесу діяльності людини, елементарна дія, що становить процес діяльності.

Організація дослідження

Упорядкування дослідницької діяльності за сукупністю дій та їх розподілу за виконавцями, факторами часу та простору, умовами та обмеженнями (функції, обов'язки, відповідальність, нормативи тощо).

Організація праці управління

Сукупність наукових правил і дій, що ведуть до утворення взаємозв'язків та вдосконалення між частинами управлінської праці. У 1920-х - 60-х роках набула широкого поширення як наукова організація праці (НОП). Включає такі компоненти, як організація робочого місця, цільове та індивідуальне планування, техніка особистої роботи співробітників та нормування праці.

Оригінальність дослідження

Описується з погляду наукової новизни (внесок у науку), практичної цінності для науки та виробництва виконаних експериментальних досліджень, особливостей впровадження та апробації.