Критерії оцінювання

Критерії оцінювання ЗНАНЬ І ВМІНЬ СТУДЕНТІВ

Поточний контроль

Річний курс дисципліни «Фізіологія рослин» розподілено на 4 контрольних модулі та 6 змістовних модулів. Кожний контрольний модуль має ряд поточних контрольних заходів і закінчується підсумковим модульним контролем у формі модульної контрольної роботи.
А. Модульні заходи.
Поточний модульний контроль (30 балів) - орієнтований на визначення рівня оперативного засвоєння студентами змістовного модуля - розуміння і запам'ятовування навчального матеріалу; перевіряється під час занять, виконання творчих завдань, модульних контрольних зрізів тощо. Виконання студентом завдань поточного контролю є обов'язковим етапом вивчення дисципліни. Об'єктом поточного контролю знань студента є:
виконання студентом модульних завдань;
систематичність та активність роботи студента протягом семестру над вивченням програмного матеріалу дисципліни.
Поточний контроль здійснюється в академічній підгрупі, і полягає у тому, що студенти виконують роботи з кожного модулю у відповідні аудиторні часи та за рахунок часу, відведеного на самостійну роботу.
Оцінювання протягом модулю проводиться наступним чином:
1. Максимально 12 балів студент може отримати за виконання тестових завдань на лабораторних роботах - їх у кожному контрольному модулі 3 ( по три бали на кожному лабораторному заняттю);
2. Максимально 3 бали студент може отримати за здачу протоколу лабораторного заняття;
3. Максимально 5 балів студент може отримати за здачу теоретичного матеріалу у вигляді усного опитування-співбесіди - семінару;
4. Максимально 10 балів студент може отримати за написання модульної контрольної роботи.
Б. Індивідуальне завдання (20 балів).
Для підвищення рейтингового балу студент за рахунок часу, відведеного на індивідуальну роботу відпрацьовують індивідуальне завдання. За виконання індивідуального завдання студент за семестр може отримати максимально 20 балів. Індивідуальне завдання вводиться з метою заохочування студентів до планомірної, систематичної роботи, стимулювання творчого підходу до вивчення дисципліни та науково-дослідної роботи.
При проведені поточного контролю оцінюються: результати тестування, виконання письмових завдань під час проведення контрольних робіт, захист опорних конспектів, звітів, виконання індивідуальних завдань, розв'язання практичних ситуаційних задач.
Критерії оцінювання:
Прохідний рейтинговий бал (50 балів) - мінімальна бальна оцінка за два модулі, яка є обов'язковою умовою допуску студента до підсумкового контролю.
Підсумковий модульний (семестровий) контроль (20 балів) - це контрольний захід, що визначає рівень повного засвоєння студентами компонентів дисципліни за семестр або рік. Підсумковий контроль проводиться у формі заліку за розкладом, який складено деканатом.

Підсумковий контроль
Оцінювання знань студентів під час заліку та іспиту відбувається на підставі наступних критеріїв:
Правильність відповідей (правильне, чітке, достатньо глибоке викладення теоретичних понять);
Ступінь усвідомлення програмного матеріалу і самостійність міркувань;
Новизна навчальної інформації; рівень використання наукових (теоретичних знань);
Вміння користуватися засвоєними теоретичними знаннями у повсякденному житті.
Відповідь студентів оцінюється і за формою, тобто з точки зору логічності, чіткості, виразності викладу навчальної літератури.
Виходячи з розглянутих положень, критерії оцінки такі:
"Відмінно” (90-100 балів)виставляється студенту тоді, коли його відповідь бездоганна за змістом, формою, обсягом. Це означає, що студент в повній мірі за програмою засвоїв увесь навчальний матеріал, викладений в підручниках та інших джерелах і на практичних, семінарських заняттях, заліку дає бездоганні і глибокі відповіді на поставлені запитання, а також при тестуванні показує знання не лише основної, а й додаткової літератури, першоджерел, наводить власні міркування, робить узагальнюючі висновки, використовує знання з суміжних, галузевих дисциплін, вміє пов'язати вивчений матеріал з реальною дійсністю і доцільно використовує його для аналізу практичних завдань.
"Добре” (75-89 балів) передбачає високий рівень знань, навичок і вмінь. При цьому відповідь досить повна, логічна, з елементами самостійності, але містить деякі неточності, або пропуски в неосновних питаннях. Можливе слабке знання додаткової літератури, недостатня чіткість в визначенні понять.
"Задовільно” (74-60 балів) передбачає наявність знань лише основної літератури, студент відповідає по суті питання, і в загальній формі розбирається у матеріалі, але відповідь неповна, неглибока, містить неточності, дає недостатньо правильні формулювання, порушує послідовність викладу матеріалу, відчуває труднощі, застосовуючи знання при рішенні практичних завдань.
"Незадовільно” (59-0 балів) ставиться, коли студент не знає значної частини програмного матеріалу, допускає суттєві помилки при висвітленні понять, на додаткові питання відповідає не по суті, робить велику кількість помилок в усній відповіді.
Студенти, які не відпрацювали пропущені заняття або не опрацювали теми самостійної роботи, допускаються до складання заліку лише після ліквідації цих недоліків.

Остання зміна: Saturday 20 September 2014 11:49 AM