Анотація курсу
Підручники з історії, за якими вчаться учні в Німеччині, можуть розглядатися як взірець стильового редагування, дизайну, поліграфічного мистецтва і мультимедійного супроводу.
Ще більший інтерес становить зміст підручників.
Шкільна історична освіта Німеччини має стабільний і повноцінний досвід реалізації тих принципів і підходів, які в Україні лише ставляться на порядок денний, залишаючись переважно декларативними заявами про наміри: відхід від репродуктивного стилю навчання; компетентнісний підхід до планування освітньо-виховного процесу і перевірки його результатів; інтегрований виклад національної і всесвітньої історії; гуманізація освіти. Знайомство з досвідом колег-освітян ФРН буде корисним у двох площинах. По-перше, це збагатить майбутніх вчителів додатковими можливостями щодо збагачення свого дидактичного арсеналу. По-друге, як і будь-який досвід, німецька модель як завершена і повністю реалізована система встигла виявити не лише переваги, а й свої недоліки; отже, це дає можливість знати наперед не лише переваги, а й проблемні місця тієї моделі, якої ми прагнемо.
Курс має на меті ознайомити студентів-істориків не лише з семантичним змістом німецькихпідручників з історії, але й з арсеналом методичних прийомів, використання яких вони передбачають.