Полювання на оленів

ЯК ПОЛЮЮТЬ НА ОЛЕНІВ?

Основних способів полювання на оленя кілька - з вишки, приманювальні, скрадування, облава.

ПОЛЮВАННЯ З ВЕЖІ

Цей спосіб полягає в тому, що в певних місцях угідь, де пасуться олені, заздалегідь встановлюються вишки, а потім єгеря досить тривалий час поруч розсипають корм для тварин – зерно, кукурудзу, силос, сіно. У перший час олені обережні, але потім звикають годуватися і не звертають уваги на вишку. Це найлегший спосіб добути рогатої красеня. Але перебуваючи на вишці, мисливець нічого не зможе зробити, якщо вітер понесе його запах в сторону наближає звіра – той негайно втече. Крім того, сидіти на вишці доводиться годинами в незручному положенні, а будь-який рух приверне увагу тварин.

Вежа висотою приблизно 3 метри і більше не тільки забезпечить мисливцеві хороший огляд, але і не дасть його запаху поширюватися у землі, на рівні голови тварин. Вишку перед полюванням треба обладнати, особливо в холодну пору року.

                                                            

ПОЛЮВАННЯ ПІДМАНЮВАННЯ

Застосовується тільки в період гону - з середини вересня і до середини жовтня. Справа в тому, що коли самець починає паруватися, його м`ясо стає смердючим і взагалі неїстівним. Підманювання - це імітація реву іншого самця і виклик його на поєдинок. Мисливець сам або єгер «посилає» виклик і їм пощастить, якщо звір відгукнеться. По голосу звіра досвідчений єгер може відрізнити більш високий тон молодого оленя від низького голосу більш зрілого самця. Молоді самці часто влаштовують уявні поєдинки з деревами і по виробленому шуму можна визначитися їх місцезнаходження. Рев благородного оленя, як виклик треба повторювати до тих пір, поки оленя не вдасться підманити в таке місце, де його можна побачити, оцінити як трофей. Імітувати рев оленя найкраще з низько розташованого місця, на узліссі або у галявинки, де мисливець може сховатися, але буде мати достатній огляд. Важливо вабити не дуже часто, витримуючи ритм періодичності відповідей. Часто бики підходять абсолютно нечутно, тому мисливець має бути дуже обережний.

Манки на оленів. Підманює голосом самки під час тічки для благородного оленя, на відміну від лося і козулі, не застосовується взагалі. У США існує один дуже цікавий спосіб підманіванія оленів під час гону. Єгер бере з собою пару рогів і стукає ними один об одного - імітує стукіт рогів самців, які б`ються за самку. Знаходяться в межах чутності самці приходять також взяти участь в бою. Для такого полювання стрілку треба добре сховатися і замаскувати свій запах, тому що невідомо, з якого боку з’явиться олень. Для цієї мети часто використовують розгин залоз кабана або бобра.

                                                

ОБЛАВНЕ ПОЛЮВАННЯ

Облавне полювання виконується загоном з собаками або без них. При цьому рекомендується гнати не дуже швидко, тому що якщо оленя дуже налякати, він помчить без шансів його зловити під постріл. олені, як і козулі, не люблять залишати свою територію і навіть при досить щільної лінії загоничів без собак, можуть непоміченими прорватися назад на звичні місця. У облавного полювання дозволено стріляти тільки строго в межах ліцензії і відразу ж після потрапляння в тваринного (навіть поранення), полювання зупиняється. Північний олень з розкішними рогами При загоні першими завжди на стрільців виходять самки, за ними телята і тільки потім великі самці. Якщо виходять кабани або козулі - їх не стріляють, а пропускають через лінію стрільців.

СКРАДУВАННЯ ОЛЕНІВ

Такий вид полювання дуже захоплюючий і спортивний і найчастіше застосовується на відносно відкритих місцях. При цьому мисливцеві треба наблизитися до самця на відстань пострілу - 75 метрів і вразити його. Олень не повинен помітити мисливця і супроводжуючого його людини, які його переслідують. Часто скрадування тягнеться і по кілька годин, причому мисливець змушений ходити пригнувшись, і по воді, і завмирати на тривалий час.

За великим рахунком, скрадування такого великого і обережного звіра, як олень – це вищий рівень мисливського мистецтва, випробування мисливця на витривалість, терпіння і професіоналізм. Полювання починається рано вранці з підходу до місця, де перебуває стадо самців. Якщо напрям вітру в бік тварин, то мисливцям доводиться робити великий обхід звірів. Досить часто багатогодинне вистежування може налякати інших тварини або птахів. Як правило, в таких випадках самець завмирає на 10-15 хвилин і уважно дивиться в бік шуму. За цей час мисливцям треба стояти, чи не ворухнувшись, навіть в дуже незручних позах. Рушниця зводиться тільки на відстані ближче 100 м до мети і останні 25 з них мисливець повинен пройти самостійно. заслужений трофей У більшості охотохозяйства (а за кордоном - у всіх) мисливець, що добув благородного оленя, має право тільки на голову з рогами. Якщо вистежування і полювання тривала тиждень і більше - ще на задню ногу. Інше м`ясо треба викуповувати за ринковою вартістю (досить високою). тушу обробляють і вивозять помічники єгеря.

ВИСТЕЖУВАННЯ ОЛЕНЯ НА ЛЕЖАННІ (З ПІДХОДУ)

Благородний олень обов`язково протягом дня відпочиває. Денну лежання самці влаштовують на підвищенні. Рідше, особливу похмуру погоду - в заростях, але там його знайти вкрай складно. Вистежування треба вести, рухаючись проти вітру, дуже тихо, з зупинками кожні кілька кроків. Уважно шукати ознаки присутності самця. На відстані вірного пострілу Наприклад, вони залишають задираки на землі і деревах, коли звільняють роги від оксамиту в кінці літа, на початку осені. Під час гону копитами загортають землю. Якщо оленя підняти з ліжки, але сильно не налякати, то він зазвичай йде вгору по схилу, тому треба вистежувати його на підвищенні.

 

Техніка та знаряддя добичі

Загальноприйняті правила полювання на оленя такі: необхідно мати гвинтівку калібру 7,62 і більше - в європейських країнах гвинтівки меншого калібру взагалі не допускають на полювання. Як правило, перед полюванням єгері радять мисливцям«перевірити» гвинтівку – постріляти по мішені, добре видимої на відстані 100 м. Після кількох контрольних пострілів єгер приймає рішення, з якої відстані краще буде стріляти мисливцеві, щоб гарантовано вразити звіра. Ще одне правило – не стріляти в рухаючогося звіра, так як це дуже висока ймовірність поранення. На вистежування подранка може піти і день-два. Боєприпаси повинні бути такими, щоб траєкторія кулі була настильній мінімум 200 м. При стрільбі на нерівному місці дуже важко визначити точну відстань між стрільцем і здобиччю. Досвідчені мисливці стверджують: на 75 метрів видно очей оленя, в 140 м - вухо, а в 180 м вухо вже невиразно. Природно, що на зброю з оптичним прицілом ці поради не поширюються.

            Точний постріл що приводить до миттєвої смерті тварини - запорука успішного полювання, тому кожен поважаючий себе мисливець, який прагне до збільшення навичок добування тварин, повинен знати як і коли зробити цей самий постріл. Нижче пропонуємо вам ознайомитися з анатомією оленя. Червоним кольором на зображенні виділені ті органи, які при пораненні можуть кровоточити з різною швидкістю. Світлим кольором вказані кістки, які при пораненні деякими видами боєприпасів можуть бути не летальними для тварини. Насиченим червоним кольором виділені органи, при пошкодженні яких тварина або відразу, або практично відразу загине, зокрема це мозок, шийні і спинні хребці, серце і легені. Пошкодження більше 1 з життєво важливих органів збільшує ймовірність миттєвої смерті.

1.Череп

2. Мозок

3-5. Шийні хребеці

6. Лопатка

7. Легені

8. Печінка

9. Серце

10-12. Спинні хребеці

13. Шлунок

14. Кишки

15. Тазова кістка

16. Тулуб

 

 

 

 


Ultime modifiche: Friday, 22 September 2017, 17:44