General
Навчальна дисципліна «Продуктивність використання трудових показників в організації» спрямована на вивчення сучасних вимог до кадрової роботи з персоналом, підвищенням його значення, організаційно-економічного забезпечення і обґрунтованого планування чисельності працівників, оптимізації професійно-кваліфікаційної структури персоналу, нормування праці, розроблення прогресивних систем стимулювання праці, обґрунтування витрат на розвиток персоналу тощо.
У запропонованому курсі розкривається специфіка управління людськими ресурсами, принципи кадрової політики в умовах ринкової системи господарювання, розглядається зміст найважливіших питань з управління персоналом в системі управління підприємством.
Метою викладання навчальної дисципліни «Продуктивність використання трудових показників в організації» полягає у формуванні комплексу професійних знань і умінь щодо здійснення управлінської, організаційної, методичної, діагностичної, інноваційної діяльності, з урахуванням розвитку та ефективного використання кадрового потенціалу установи; розробки та здійснення кадрової політики в сучасних організаціях, добір та розміщення персоналу, його оцінювання та навчання, забезпечення цілеспрямованого використання персоналу організації.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Продуктивність використання трудових показників в організації» є набуття теоретичних знань з основ технології кадрової роботи, загальна характеристика системи її використання.
У процесі вивчення дисципліни студенти повинні:
Оволодіти компетенціями:
– здатність до обґрунтування необхідності управління соціально-трудовими відносинами на підприємстві;
– здатність до оцінки розвитку соціально-трудової сфери;
– здатність управляти трудовими процесами.
Знати:
– концепції щодо оцінки трудових показників в організації;
– технології удосконалювати організацію оплати праці на підприємстві;
– методи нарахування заробітної плати та винагороду за працю;
– методи аналізу трудових показників;
– підходи до планування трудових показників та складання планів з праці;
– методи організувати проведення внутрішнього аудиту у сфері праці.
Вміти:
– приймати рішення щодо вибору напрямів розвитку ринку праці;
– окреслювати перспективи підвищення зайнятості;
– оцінювати рівень продуктивності праці на підприємстві;
– виявляти резерви підвищення продуктивності праці;
–
Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна «Продуктивність використання трудових показників в організації» ґрунтується на знаннях, отриманих студентом після вивчення дисциплін, як «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Інформатика», «Менеджмент», «Маркетинг», «Регіональна економіка» та інші.