Вивчення специфіки міжнародного бізнесу доцільно розпочати відповіді на запитання: «Що змушує бізнес виходити за межі власної країни?» Однією з головних цілей міжнародного бізнесу, як і окремих підприємств, є отримання прибутку.
Розвиток міжнародного бізнесу обумовлює необхідність існування ефективного механізму регулювання його на державному, міжнародному та наднаціональному рівнях. Метою такого регулювання є:
· забезпечення збалансованості сфер та галузей країни в умовах максимальної свободи міжнародного руху товарів та факторів їх виробництва;
· стимулювання розвитку зовнішньоекономічних зв'язків суб'єктів підприємницької діяльності;
· створення передумов для широкої інтеграції національної економіки у світове господарство;
· захист національних економічних інтересів в цілому і окремих суб'єктів міжнародного бізнесу зокрема;
· створення рівних можливостей усім суб'єктам міжнародного бізнесу.
На державному рівні регулювання міжнародного бізнесу здійснюють законодавчі та виконавчі органи влади. В нашій країні це Верховна рада, Кабінет міністрів, Національний банк, Міністерство економіки, Державне управління митного контролю.
Звичайно, кожен з названих органів державної влади наділений відповідною компетенцією, в межах якої він і здійснює регулювання міжнародного бізнесу. Так, законодавчий орган приймає і скасовує закони щодо зовнішньоекономічної діяльності, визначає основні напрями зовнішньоекономічної політики, визначає структуру органів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ратифікує міжнародні договори країни, встановлює порядок та умови оподаткування зовнішньоекономічної діяльності тощо. Виконавчі органи влади здійснюють конкретні заходи в галузі зовнішньоекономічної діяльності, приймають підзаконні акти з питань зовнішньоекономічної діяльності, заключають відповідні угоди з іноземними представниками влади, забезпечують реєстрацію міжнародних спільних підприємств і таке інше.
До державного регулювання міжнародного бізнесу причетний і центральний банк країни. Він забезпечує зберігання та ефективне використання золотовалютного резерву та інших цінностей, задіяних у міжнародному бізнесі, а також представляє інтереси країни у відносинах з центральними банками та іншими фінансово-кредитними установами зарубіжжя, регулює курс національної валюти стосовно грошових одиниць інших держав тощо.
- Enseignant: Маказан Євгенія Василівна
- Асистент із правами викладача: Вязова Рита Василівна
- Асистент із правами викладача: Шупчинська Карина Сергіївна