Topic outline

  • ФІНАНСОВІ ІНВЕСТИЦІЇ КОРПОРАЦІЙ

    Линенко Андрій Володимирович, кандидат економічних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи економічного факультету, голова Громадської організації «Бізнес-інкубатор економічного факультету Запорізького національного університету».
    Метою вивчення навчальної дисципліни «Фінансові інвестиції корпорацій» є надання студентам знань і навичок щодо комплексного розуміння основних аспектів інвестиційної діяльності корпорацій на фінансовому ринку: від обґрунтування доцільності фінансових інвестицій до питань їх державного регулювання; формування системи знань щодо сучасних методів оцінювання ефективності фінансових інвестицій корпоративних структур; сприяння розвиткові у студентів професійних якостей, навичок і фахового мислення.
    Завдання навчальної дисципліни «Фінансові інвестиції корпорацій»: довести до студентів економічний зміст інвестиційної діяльності та фінансових інвестицій корпорацій; навчити студентів, користуючись отриманими знаннями, самостійно вирішувати питання вибору фінансових інструментів для інвестування, виконувати аналіз доцільності фінансових інвестицій, оцінювати альтернативні фінансові інвестиції за критерієм їх ефективності для корпорацій.
    Методи навчання: лекційні та практичні заняття, самостійна навчальна робота студентів, зокрема з використанням платформ масових відкритих онлайн-курсів, мозковий штурм, участь у науково-практичних конференціях, засіданнях бізнес-інкубатора економічного факультету Запорізького національного університету. Форми та методи контролю: поточний і проміжний контролі, контроль самостійної навчальної роботи, підсумковий контроль. Обґрунтування відповідей на проблемні питання, зокрема в Moodle ZNU, розв’язання кейсів, наукові дослідження.
    Перелік тем навчальної дисципліни «Фінансові інвестиції корпорацій». Тема 1. Економічна сутність і класифікація фінансових інвестицій корпорацій. Тема 2. Інвестування в похідні фінансові інструменти. Тема 3. Управління фінансовими інвестиціями корпорацій. Тема 4. Автоматизація управління фінансовими інвестиціями. Тема 5. Облік фінансових інвестицій корпорацій. Тема 6. Ефективність і ризики фінансових інвестицій корпорацій. Тема 7. Ефективність фінансових інвестицій корпорацій. Тема 8. Методичні підходи до оцінювання ефективності фінансових інвестицій корпорацій. Тема 9. Інвестиційні ризики корпорацій. Тема 10. Хеджування ризиків інвестування та диверсифікація фінансових інвестицій корпорацій. Тема 11. Державне регулювання та ринок фінансових інвестицій. Тема 12. Сучасні проблеми розвитку ринку фінансових інвестицій корпорацій.
    Навчальна дисципліна «Фінансові інвестиції корпорацій» формує в студентів такі загальні компетентності: ЗК4. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми. ЗК5. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Спеціальні компетентності: СК7. Здатність до пошуку, використання та інтерпретації інформації, необхідної для вирішення професійних і наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. СК8. Здатність застосовувати інноваційні підходи в сфері фінансів, банківської справи та страхування. СК10. Здатність інтегрувати стратегічні підходи та аналітичний інструментарій управління інвестиційним портфелем корпорацій для розроблення бізнес-стратегій на основі аналізу ринкових умов, корпоративної стратегії та динаміки фондового ринку.
    Програмними результатами навчання є такі: ПР04. Відшуковувати, обробляти, систематизувати та аналізувати інформацію, необхідну для вирішення професійних та наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПР08. Вміти застосовувати інноваційні підходи у сфері фінансів, банківської справи та страхування та управляти ними. ПР14. Вміти інтегрувати методи та інструменти стратегічного управління інвестиційним портфелем корпорації з урахуванням передових практик, інновацій у сфері фінансів та тенденцій розвитку фондового ринку.
    Зв’язок із викладачем:
    konf.econom.znu@gmail.com
    https://moodle.znu.edu.ua/course/view.php?id=6653
    0612287649
    Telegram, Viber, Zoom за попередньою домовленістю
    Линенко Андрій Володимирович є автором 139 наукових і навчально-методичних праць, серед яких публікації у виданні, що індексується у Web of Science. З метою вдосконалення викладання дисциплін підготував розділи до навчальних посібників із грифом Міністерства освіти і науки України. Співавтор дев’яти колективних монографій. Напрямами наукових досліджень є розвиток сучасних форм об’єднань підприємств і маркетингової діяльності в умовах цифрової трансформації економіки. Брав участь у розробці стратегії регіонального розвитку Запорізької області. Член оргкомітетів міжнародних науково-практичних конференцій і всеукраїнських студентських олімпіад.
    Web of Science ID: R-2941-2017
    ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-6473-6074
    Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=yORHDOsAAAAJ&hl=uk
    Посилання на інформаційні ресурси:
    Підручник
    Навчальний посібник
    Методичний посібник
    Електронні ресурси

  • Перша атестація