Завдання до практичного №4

ІНФОРМАЦІЙНІ АГЕНТСТВА

 

Тема 4-5. ІНФОРМАЦІЙНІ АГЕНТСТВА. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА. ПРОВІДНІ ІНФОРМАГЕНТСТВА УКРАЇНИ

Заняття № 4

План

1.  Інформаційне агентство. Загальна характеристика.

2.  Провідні загальнонаціональні агентства «країни.

3.  «Укрінформ». Історія й сьогодення у наданні інформаційних послуг.

4.  Інформаційне агентство «УНІАН». Специфіка роботи та головні напрямки інформаційної діяльності.

5.  Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна». Історія й сьогодення у наданні інформаційних послуг.

6.  Інші провідні інформаційні агентції України («Українські новини, «Українські національні новини»). Їх роль в інформаційному просторі країни та за кордоном.

7.  Діяльність регіональних, субрегіональних та регіональних асоціацій інформаційних агентств. Загальна характеристика діяльності.

 

?виконайте практичне завдання

1.  Підготуйте п’ять визначень поняття «інформаційна агенція» із різних джерел та довідкової літератури у тому числі із Закону України «Про інформаційне агенства».

2.  Здійсніть опис спільного веб-ресурс Асоціації національних інформаційних агентств країн Причорномор’я, до складу якого з 2006 р. входить «Укрінформ».

3.  Ознайомтеся із сайтами п’яти головних загальнонаціональних агентств («Укрінформ», УНІАН, «Інтерфакс-Україна», «Українські новини, «Українські національні новини») та здійсніть моніторинг публікацій за одну добу на цих ресурсах.

Gзверніть увагу Зазначте день, кількість повідомлень, їх обсяг, наявніть фото чи відео (мультимедійних компонентів), власні новини чи репост, тематика та проблематика, наявність доповнення новини про подію упродовж дня тощо.

4.  Оберіть одну-дві регіональних, субрегіональних інформаційних агенцій та здійсніть аналіз її діяльності.

Gзверніть увагу Необхідно зазначити час створення, його передумови, головні напрями діяльності (рубрикація), частота розміщення новин, наявність спецпроектів, обсяги, жанрова реалізація публікацій на сайті, дизайн інтерфейсу сайту та візуальні (аудіо) компоненти (подкасти). Наявність мультимедійності.

Методичні рекомендації до самостійної роботи

Для успішної підготовки до практичного заняття необхідно підготувати конспект за рекомендованою літературою, згадати лекційний матеріал, виконати практичне завдання та здійснити перевірку засвоєного матеріалу, відповівши на питання для самоконтролю.