Розгортання системи керування контентом WordPress на платформі для Веб-розробки WAMPServer
- Завантажте з офіційного сайту розробників комплект програм для швидкого встановлення веб-сервера, що працює на основі Apache, MySQL та PHP (для пакета WAMPServer - https://www.wampserver.com/ru/).
- Встановіть сервер. Вкажіть відповіді на питання, які задає установник (папка установки, ім’я та пароль адміністратора серверу баз даних та ін.).
- При запущеному сервері (на панелі задач справа повинна бути відображена іконка ) відкрийте браузер і вкажіть адресу локального сервера - http://localhost. Якщо Ви все зробили правильно, то у вікні браузера побачите стартову сторінку Веб-сервера, що працює на Вашому комп'ютері.
Установка WordPress буде полягати в підготовці на сервері бази даних і папки для установки WordPress, завантажуванні архіву з останньою версією WordPress з офіційного сайту, копіюванні файлів WordPress на сервер та налаштуванні необхідних параметрів сайту.
Щоб створити нову базу даних на сервері виконайте клік по іконці на панелі задач та оберіть з меню інструментів, що відкриється, інструмент phpMyAdmin.
Для входу до нього введіть ім’я адміністратора та пароль, які Ви вказали при встановленні WAMPServer. Далі відкрийте вкладку Databases, вкажіть у ньому ім’я нової бази даних, яка буде містити дані сайту, працюючого під WorPress та натисніть кнопку Create, параметр Collation залиште без змін (utf8mb4_0900_ai_ci).
Після цього потрібно завантажити архів з останньою версією WordPress з офіційного сайту (https://wordpress.org/). Створіть в підкаталозі www Вашого сервера каталог з ім’ям, яке Ви вирішили призначити Вашому сайту. Розархівуйте вміст завантаженого архіву в цей каталог, запустіть браузер і відкрийте сайт за посиланням http://localhost/<ім’я_сайту>. Якщо все зроблено правильно, то Ви побачите запрошення установника WordPress, що відкривається при першому запуску.
Натисніть кнопку Вперед і в наступному вікні введіть назву створеної бази даних, ім’я адміністратора сервера баз даних та його пароль, у графі Хост баз даних вкажіть localhost, а префікс таблиць залиште тим, що пропонується (wp_). Після визначення всіх параметрів натисніть Відправити.
- Якщо все зроблено правильно і програма установки змогла встановити зв'язок з MySQL, то в названій базі даних створюються необхідні таблиці, а Вам пропонується форма, де необхідно вказати відомості для початкового налаштування сайту:
- Назва сайту відображається в заголовку на всіх сторінках сайту (згодом цей параметр можна змінити).
- Ім'я користувача і пароль для облікового запису першого адміністратора сайту. Ім'я користувача змінити згодом можна.
- Електронна адреса адміністратора сайту, ця адреса буде використовуватися при відновленні пароля адміністратора.
- Вказується, чи можуть пошукові системи індексувати сайт. Згодом параметр можна змінити через адміністративну панель.
- Після натискання кнопок Встановити WordPress виконується встановлення WordPress і Ви потрапляєте на сторінку авторизації для доступу до адміністративної панелі сайту, створеного на основі WordPress. Установка програмного забезпечення сайту завершена, можна приступати до його налаштуванні і оформлення, а також до розміщення інформації.
- Виконайте резервне копіювання бази дани та файлів Вашого сайту.
- Встановіть на Вашому домашньому комп'ютері WAMPServer та WordPress і виконайте відновлення файлів сайту та бази даних у Вашому домашньому сервері.
- Вивчіть розділ розміщеного на сторінці дисципліни конспекту лекцій 2.5. Інструменти адміністрування та загальні налаштування CMS WordPress. Виконайте налаштування Вашої CMS WordPress відповідно до рекомендацій, наданих у конспекті лекцій.
- Встановіть плагін Cyr-To-Lat для автоматичної транслітерації постійних посилань, які генеруються з назв записів, сторінок та категорій (див. розділ конспекту лекцій 3.1.3. Створення контенту в WordPress - публікація записів). Виконайте налаштування автоматичного оновлення встановленого плагіну.
- Створіть нову категорію Новини і додайте до неї новий запис з довільною назвою. Перевірте роботу плагіна Cyr-To-Lat.
- Встановіть плагін Classic Editor для можливості перемикання між блочним редактором та класичним редактором сторінок та записів. Виконайте налаштування автоматичного оновлення встановленого плагіну.
- Створіть нову сторінку із заголовком, текстом у параграфі, списком та зображенням, використовуючи блочний редактор.
- Створіть нову сторінку із вмістом, однаковим з попередньою сторінкою, використовуючи класичний редактор.
- Виконайте за допомогою інструментів браузера порівняльне дослідження структури створених сторінок та визначте відмінності (кількість та ієрархію блоків, кількість та назви CSS-ідентифікаторів та класів тощо).