Анотація курсу
Курс присвячено Музейній педагогіці, її ролі в освітньому процесі школярів.
Завдання музейної педагогіки випливають із вимог сьогодення, мудрого використання історичної та культурної спадщини нашого народу у системі навчально- виховної роботи. Їх мета полягає в свідомому сприйнятті навчального матеріалу (може бути вузькою, широкою або спеціальною), має передбачати навчальні та виховні задачі, допомагати у підвищенні інтересу учнів до навчання.
Музейна педагогіка — це наукова дисципліна на стику музеєзнавства, педагогіки та психології, що розглядає музей як освітню систему.
Мова йде не про просте використання будівлі музею для проведення уроків, а співпрацю музею та школи на рівних умовах.
Музей здатен створити відповідні умови для формування світогляду, творчих здібностей.
Музейна педагогіка має важливе значення в системі освіти та сприяє всебічному розвитку особистості учня, активному пізнанню навколишнього світу.
Ми ознайомимося з музейно-педагогічними прийомами: прийомом показу (головний прийом і музейного заняття, що спрямовує увагу на риси та ознаки предметів); прийом коментування (доцільно використовувати на експозиції, де «відчувається» розгортання історичних подій); прийом руху, прийом реконструкції (відтворення події або епохи шляхом образної розповіді, за допомогою якої музейний педагог немовби робить слухача дійовою особою якоїсь події, ситуації); прийом локалізації подій (полягає у «прив’язуванні» певної історичної події до певного місця); прийом порівняння; прийом цитування.