Змістовний модуль № 1.
Лекція № 1.
Тема 1. Законодавче забезпечення реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності.
Зміст. Визначення понять і термінів з охорони праці, сфери законодавчого забезпечення охорони праці. Сутність державної політики в галузі охорони праці та основні принципи її реалізації. Нормативно-правові акти з охорони праці (правила, норми, регламенти, положення, інструкції та інші документи, що є обов'язковими для виконання. Умови та порядок тимчасового припинення їх чинності). Органи державного управління охороною праці, межі їх компетенції та права і відповідальність їх посадових осіб (Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади в галузі охорони праці, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування). Повноваження в галузі охорони праці асоціацій, корпорацій, концернів та інших об'єднань. Організація наукових досліджень з проблем охорони праці.
Лекція № 2.
Тема 2. Державний нагляд і громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці.
Зміст. Органи, що здійснюють державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці. Державний нагляд у сфері соціального страхування. Громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці (професійні спілки, їх об'єднання в особі своїх виборних органів (технічних інспекцій) і представників (уповноважена найманими працівниками особа)). Обов’язки роботодавців щодо створення умов для здійснення громадського контролю (надання необхідної інформації, організація навчання, забезпечення необхідними засобами і звільнення від роботи на передбачений колективним договором строк із збереженням за ними середнього заробітку та надання гарантій щодо недопущення дискримінації). Комісія з питань охорони праці підприємства (статус та склад комісії, коло питань, що нею розглядаються).