Загальне
Метою викладання навчальної дисципліни «Великий практикум з хімії харчових продуктів » є - сформувати у студентів практичні навички у визначеному вмісту основних груп хімічних речовин у харчовій сировині та продуктах її переробки.
Великий практикум є необхідною складовою частиною у вивченні хімії харчових речовин та здобуванні практичних навичок визначення вмісту цих речовин в основних групах харчових продуктів.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Великий практикум з хімії харчових продуктів» є − освоїти основні фізико-хімічні методи та методики визначення основних показників якості в продуктах харчування та харчовій сировині.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
− роль білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та вітамінів в організмі людини;
− добові норми споживання основних харчових речовин;
− органолептичні та фізико-хімічні методи визначення вмісту основних
груп харчових речовин у харчовій сировині та продуктах її переробки.
− підготувати досліджуваний продукт до конкретного виду фізико-хімічного аналізу;
− готувати розчини хімічних речовин, що використовуються при виконанні конкретної методики;
− будувати калібрувальний графік та визначати за ними концентрації
речовин;
− користуватися обладнанням для проведення аналізу;
− оптимізувати вибір методики для визначення конкретних груп хімічних речовин у харчовій сировині та продуктах їх перероблення.
Міждисциплінарні зв’язки. Знання, отримані студентами з дисциплін «Органічна хімія», «Аналітична хімія», «Біохімія», «Фізична та колоїдна хімія» забезпечують засвоєння курсу «Великий практикум з хімії харчових продуктів».
Навчальна дисципліна «Великий практикум з хімії харчових продуктів» забезпечує студентів знаннями і компетентностями, необхідними для вивчення навчальних дисциплін «Реологія харчової сировини та продуктів», «Хімія харчових добавок», та сприяє успішності проходження студентами виробничих практик і подальшої професійної діяльності.