Вторинні ресурси мисливського господарства
Викладачі: канд.
с/г.н. наук, доцент Дударєва Галина Федорівна Кафедра: біології
лісу, мисливствознавства та іхтіології E-mail: dudarevagalina@gmail.com Консультації: особисті – вівторок, п’ятниця з 1000 до 1400, ІІІ корпус, ауд.
217; дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle, платформи: Zoom, Ідентифікатор 341 634
2078 Код доступа: 2PsmJp (за
попередньою домовленістю).
Навчальна дисципліна «Вторинні ресурси мисливського господарства» є нормативною дисципліною циклу професійної підготовки навчального плану.
Мета викладання навчальної дисципліни полягає у наданні майбутнім фахівцям комплексу знань щодо можливостей розширення діяльності мисливського господарства шляхом використання вторинних ресурсів лісового та мисливського промислу.
Завданнями вивчення дисципліни є надання студентам знань щодо виробництва та переробки продукції тваринництва та лікарських рослин. Фахівець отримує спеціальні знання про морфологічні та фізіологічні особливості медоносної бджоли та сім’ї в цілому, їх склад, властивості, технологію одержання, обробки і зберігання, а також економічні основи їх виробництва в підприємствах різних форм власності. Також студенти знайомляться із теоретичними основами відтворення рибних запасів, виробничими процесами в рибництві, біологічними та технічними способами, методами і заходами щодо поліпшення умов природного розмноження і нагулу риб. Особлива увага в курсі звертається на великий спектр можливих об'єктів риборозведення, а також на деякі методи інтенсифікації в рибництві (годівля риб, добриво і меліорація ставків).
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:
знати: види та напрями використання лікарсько-технічної сировини рослинного походження; види вторинної продукції тваринного походження мисливського господарства; способи заготівлі, зберігання та переробки вторинної продукції тваринного походження мисливського господарства; продукцію бджільництва; організацію бджільництва у мисливському господарстві; раціональне використання водойм у мисливському господарстві; організацію рибальства в мисливському господарстві; основи рибництва у мисливському господарстві;
вміти: визначати напрями використання лікарсько-технічної сировини рослинного походження, деревної та недервної продукції лісу; проводити підсічку дерев різних порід, збір рослинної сировини, її класифікацію, сушіння та зберігання;визначати напрями використання вторинної продукції тваринного походження мисливського господарства, проводити їх заготівлю, первинну переробку та зберігання; визначати основні принципи організації бджільництва у мисливському господарстві;визначати напрями та форми використання водойм різних типів для організації рибальства та рибницького господарства, як підрозділу мисливського господарства;складати еколого-економічне обґрунтування та план використання наявних водойм; організовувати аматорське рибальство на водоймах мисливського господарства; використовуючи знання особливостей біології об'єктів рибництва, проводити формування стада плідників, вирощувати посадковий матеріал та товарну рибу.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей), які характеризуються:
- здатністю розв’язувати комплексні
професійні завдання та практичні проблеми, що передбачає глибоке переосмислення
наявних та створення нових цілісних знань, наполегливістю у досягненні мети, креативністю,
здатністю до системного мислення;
- здатністю оцінювати значення
філософської методології для розвитку теорії та практики сталого функціонування
системи «природа – суспільство»;
- здатністю використовувати знання
сучасних тенденції розвитку і найбільш важливі наукові досягнення в області
лісового та мисливського господарства, а також у суміжних галузях;
- здатністю застосовувати на
практиці методи управління в галузі природокористування, охорони та відновлення
біоресурсів;
- здатність планувати й
реалізовувати ефективні заходи підвищення продуктивності та біологічної
стійкості біоценозів, сталого використання мисливських ресурсів;
- здатністю організовувати роботу
малих колективів виконавців;
- здатність забезпечувати виконання
норм чинного законодавства України та свідомо їх застосовувати у професійній
діяльності;
- знаннями методів та
інструментарію моніторингу довкілля, побудови моделей (сценаріїв) розвитку та
оцінки глобально-соціальних, еколого-економічних та медико-біологічних ризиків
для людини та природних популяцій.
Програма навчальної дисціпліни складаєтся з наступних розділів:
1. Лікарсько-технічна сировина рослинного походження та продукція тваринного походження як вторинні ресурси мисливського господарства.
2. Бджільництво у мисливському господарстві.
3. Рибництво у мисливському господарстві.