Питання поточного контролю з навчальної дисципліни "Проект "Новоросія" і новітня російсько-українська війна"
І Модуль
1. Охарактеризуйте основні чинники національного розвитку південноукраїнського регіону (ХІХ ст. – 1914 р.).
2. Проілюструйте фактами політику російського уряду, спрямовану на інтеграцію Півдня України (Новоросії) в адміністративну структуру, соціально-економічний та політичний організм імперії (друга половина ХVІІІ – початок ХХ ст.).
3. Назвіть складові процесу імперської інкорпорації південноукраїнського регіону (друга половина ХVІІІ – початок ХХ ст.).
4. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях (адміністративно-територіальні зміни у другій половині ХVІІІ – на початку ХХ ст.).
5. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях (процеси колонізації у другій половині ХVІІІ – на початку ХХ ст.).
6. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях (процеси русифікації у другій половині ХVІІІ – на початку ХХ ст.).
7. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях (процеси денаціоналізації української еліти у другій половині ХVІІІ – на початку ХХ ст.).
8. Роль Півдня України в економічній інтеграції українських земель (ХІХ – початок ХХ ст.).
9. "Новоросія" без "новоросів": етнічний склад населення Півдня України у ХІХ.
10. "Новоросія" без "новоросів": етнічний склад населення Півдня України на початку ХХ ст.
11. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях (знищення козацького устрою)
12. Охарактеризуйте особливості модернізаційних змін у південноукраїнському регіоні (ХІХ ст. – 1914 р.).
13. Наскільки глибоко процеси модернізації охопили українську більшість населення південноукраїнського регіону.
14. Охарактеризуйте процеси «соціальної мобілізації» населення південноукраїнського регіону в ХІХ – на початку ХХ ст.
15. Охарактеризуйте процеси формування національної свідомості та їх особливості у південноукраїнському регіоні в ХІХ ст.
16. Охарактеризуйте процеси формування національної свідомості та їх особливості у південноукраїнському регіоні в ХІХ ст.
17. Проаналізуйте етносоціальні зміни у південноукраїнському регіоні в роки Першої світової війни. Чи зупинила війна процеси націотворення?
18. Охарактеризуйте національний склад населення південноукраїнських земель (друга половина ХVІІІ – початок ХІХ ст.)
19. Охарактеризуйте національний склад населення південноукраїнських земель (друга половина ХІХ ст.)
20. Охарактеризуйте динаміку змін національного складу населення південноукраїнських земель (друга половина ХVІІІ – початок ХХ ст.)
21. Проілюструйте фактами посилення самостійницьких настроїв в українському національному русі на Півдні України в роки Першої світової війни.
22. Порівняйте яке місце займала Південна Україна в планах Антанти і Троїстого союзу в роки Першої світової війни.
23. Розкрийте суперечливий вплив Першої світової війни на модернізацію південноукраїнського регіону й особливості націотворення на його території.
24. Охарактеризуйте особливості Півдня України як історичного регіону (ХІХ - перша чверть ХХ ст.).
ІІ Модуль
1. Проілюструйте політику російського уряду, спрямовану на побудову "Новоросії" на південноукраїнських землях в умовах Українських визвольних змагань початку ХХ ст.
2. Як, на Вашу думку, чи об’єдналось населення південноукраїнського регіону навколо «української ідеї» в роки Українських визвольних змагань початку ХХ ст.? В чому полягала для них «українська ідея» в ті роки.
3. Проаналізуйте вплив політичної боротьби між російськими й українськими політичними силами у добу Центральної Ради на процеси інтеграції південноукраїнського регіону до складу єдиного загальноукраїнського національно-територіального комплексу.
4. Чи існував соціокультурний розкол між містом і селом у південноукраїнському регіоні (ХІХ ст. – 1917 р.)? Проаналізуйте як вплинули революційні роки на ці процеси.
5. Доведіть, що в добу Центральної Ради на території південноукраїнських губерній відбулася інтенсифікація процесів націотворення.
6. Визначте особливості політичної боротьби у південноукраїнському регіоні за доби Центральної Ради (березень 1917 – січень 1918 рр.).
7. Охарактеризуйте вплив гетьманського режиму П.Скоропадського на процес інтеграції регіону до складу загальноукраїнського національно-територіального комплексу та націотворчі процеси на Півдні.
8. Проаналізуйте вплив масового антигетьманського повстання на процеси українського націотворення в конкретних умовах південноукраїнського регіону.
9. Охарактеризуйте процеси формування українського загальнонаціонального територіального комплексу в роки Української національної революції і місце в цих процесах південноукраїнського регіону.
10. Охарактеризуйте особливості перебігу Української революції початку ХХ ст. на Півдні Україні у порівнянні з іншими українськими регіонами.
11. Порівняйте політику білогвардійських режимів А.Денікіна і П.Врангеля у питанні про національний характер і територіальну приналежність Півдня України. Проаналізуйте основні напрямки еволюції національної політики білогвардійських режимів у південноукраїнському регіоні.
12. Охарактеризуйте зміни у ставленні до української ідеї, які відбулися в 1918–1921 рр. у махновському середовищу.
13. Окресліть еволюцію у поглядах більшовиків у 1918–1922 рр. на національно-територіальний характер Півдня України.
14. Проаналізуйте зміни у ставленні європейських держав до питання про державно-правовий статус України, з її південним регіоном включно.
15. Назвіть основні етапи формування української модерної нації та визначте особливості кожного з них.
16. Охарактеризуйте процеси формування загальнонаціонального територіального комплексу України і місце в цих процесах південноукраїнського регіону (ХІХ ст. – 1917 р.).
17. Охарактеризуйте імперську політику Тимчасового уряду щодо Півдня і процеси національної консолідації українського населення регіону.
18. Охарактеризуйте боротьбу між УНР і Радянською Росією за контроль над Півднем.
19. Проаналізуйте причини та наслідки донецько-криворізького сепаратизму 1917–1918 рр.
20. Охарактеризуйте особливості створення та причини падіння сепаратистських радянських республік: Донецько-Криворізька республіка, Одеська радянська республіка, Радянська республіка Тавриди.
21. Україна в складі СРСР: доктрина і практика.
22. Включення Криму до України.
23. Етнічний склад населення південноукраїнських областей в радянську добу.
24. Гібрідна війна проти України: особливості та причини.