ГІС-технології у лісовому та мисливському господарстві
Викладач: викладач кафедри Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Ткач Євген Вікторович
Кафедра: Біології лісу, мисливствознавства та іхтіології
E-mail: tkachIevgen@gmail.com
Консультації: особисті – понеділок з 10.50 до 1550, ІІІ корпус, ауд. 217;
дистанційні – СЕЗН ЗНУ Moodle; електронна пошта;
online платформи: Zoom Ідент. 71953342124 Код Tkach за попередньою домовленістю;
особисті чи групові чати у Viber, Telegram – у робочі дні з 1000 до 1600
ГІС-технології у лісовому та мисливському господарстві
Вивчення навчальної дисципліни «ГІС-технології у лісовому та мисливському господарстві» полягає у - формуванні у майбутніх фахівців системи знань з теоретичних та практичних основ геоінформатики, використання геоінформаційних систем з метою управління лісовими та мисливськими ресурсами.
ГІС-технології можуть бути корисні в мисливському господарстві для покращення різноманітних процесів та забезпечення більш ефективного використання ресурсів::
Моніторинг тваринного світу: За допомогою дронів, високоточних камер та інших пристроїв можна відстежувати рухи диких тварин, їхню кількість та стан здоров'я. Це допоможе керівникам мисливських господарств приймати розумні рішення щодо збереження та використання популяцій тварин.
Ведення обліку зброї та боєприпасів: Спеціалізовані програмні продукти можуть допомогти керівникам мисливських господарств контролювати кількість та стан зброї та боєприпасів, що забезпечить безпеку мисливців та інших людей, які перебувають в зоні діяльності мисливського господарства.
Використання GPS-навігації: GPS-навігація може бути корисною для мисливців, які вирушають на полювання. Це допоможе їм визначати своє місцеперебування та шлях до місця полювання, а також підвищити безпеку на випадок втрати орієнтації в лісі.
Аналіз даних: За допомогою аналізу даних можна з'ясувати, які зони мисливського господарства найбільш ефективні для полювання на різні види тварин. Це допоможе керівникам господарств приймати рішення про те, де потрібно зосередити зусилля мисливствознавців.
Електронне ведення обліку: Ці технології дозволяють вести електронний облік усіх процесів, пов'язаних з мисливським господарством. Це дозволяє зберігати дані в електронному вигляді, що зменшує кількість паперової документації та спрощує процеси обліку. Крім того, це дозволяє більш швидко та ефективно отримувати необхідну інформацію про стан мисливського господарства.
Відстеження погодних умов: ГІС-технології можуть допомогти відстежувати погодні умови та прогнозувати їх. Це дозволяє планувати свої дії та зменшує ризики, пов'язані з погодними умовами.