Загальне
Навчальна дисципліна «Кадрове діловодство в системі управління персоналом» спрямована на поглиблення та засвоєння студентами основних принципів і теоретичних підходів кадрового діловодства в системі управління персоналом в умовах сучасних економічних відносин, а також формування основних підходів, необхідних для управлінської роботи на економічному об’єкті.
Кадрове діловодство в системі управління персоналом набуває все важливішого значення як фактор підвищення конкурентної спроможності, довгострокового розвитку. Більшість спеціалістів формулюють сучасну концепцію управління персоналом (людськими ресурсами) достатньо широко, підкреслюючи її відмінності: за критеріями оцінки ефективності (більш повне використання потенціалу співробітників, а не мінімізація витрат); за ознакою контролю (самоконтроль, а не зовнішній контроль); за переважною формою організації (органічна, гнучка форма організації, а не централізована бюрократична). При цьому відмічається наявність тенденції до підвищення ролі аналітичних функцій кадрових служб, особливо в останні два десятиліття. Характерна риса в організації роботи з персона лом у рамках нової концепції — прагнення кадрових служб до інтеграції всіх аспектів роботи з людськими ресурсами, всіх стадій їхнього життєвого циклу з моменту найму працівника до виплати йому пенсійної винагороди. Підвищення ролі персоналу і зміни ставлення до нього керівників і підприємців пов’язані насамперед з глибокими змінами у виробництві. Науково-технічний прогрес в останні десятиліття став причиною великих новацій у трудовій діяльності.
Метою викладання навчальної дисципліни «Кадрове діловодство в системі управління персоналом» є формування у студентів цілісної системи знань про теоретичні засади, цілі, принципи кадрового діловодства в системі управління персоналом та готовність використовувати методи та технології управління в різних областях життя і практичної діяльності економіста.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Кадрове діловодство в системі управління персоналом» є набуття теоретичних знань з основ професійного кадрового діловодства, загальна характеристика системи управління персоналом її використання.
У процесі вивчення дисципліни студенти повинні:
Оволодіти компетенціями:
– здатність до проведення робіт з кадрового діловодства з метою відбору і підбору кадрів;
– здатність до роботи з системою управління персоналом, що сприяє оптимізації виробничого процесу.
Знати:
– предмет, мету та завдання кадрового діловодства;
– основні елементи організації загального і кадрового діловодства;
– базові принципи, цілі і завдання кадрового діловодства;
– основні етапи і технологію системи управління персоналом її використання;
– основні принципи побудови системи управління персоналом її використання;
– основні ознаки класифікації документів;
– види документів, які використовуються у процесі управління;
– порядок ведення кадрової документації;
– порядок забезпечення документацією основних функцій управління підприємством та управління персоналом;
– порядок документування процедури оцінювання персоналу;
Вміти:
– аналізувати джерела управлінської інформації;
– визначати функції документів;
– застосовувати відповідні вимоги до складання документів;
– правильно застосовувати і розміщувати реквізити під час оформ-лення документів;
– орієнтуватися в номенклатурі справ підприємства;
– класифікувати кадрові документи;
– самостійно готувати різноманітні кадрові документи;
– правильно вносити до трудової книжки відповідні відомості;
– оформляти та вести особові справи.
Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна «Кадрове діловодство в системі управління персоналом» ґрунтується на знаннях, отриманих студентом після вивчення дисциплін, як «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Інформатика», «Менеджмент», «Маркетинг», «Регіональна економіка» та інші. У свою чергу, знання з даної дисципліни забезпечують успішне засвоєння таких навчальних дисциплін, як: «Методи і моделі прийняття рішень в менеджменті персоналу», «Ризик в управлінні персоналом».